fbpx
Tokat Eğitim Haberleri

ÖĞRETMNELER ŞİİR OKUDU

Milli Eğitim Bakanlığı 24 Kasım Öğretmenler Günü Haftası nedeniyle ara tatile de denk gelen bu haftayı çeşitli etkinliklerle verimli hâle getiriyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü de bu amaçla Gazi Osman Paşa Lisesi konferans salonunda düzenlediği programda şair öğretmenler şiir okudular.

Öğretmenlerin sosyal, sportif, akademik ve kültürel yönden desteklemeyi amaçlayarak, onlara moral ve motivasyon sağlamaya dönük etkinliklerden ‘Kitap Tokat Şiir Memleket’ adlı şiir dinletisi gerçekleştirildi. Kitap Tokat Projesi’ni başarıyla yürüten ekipten öğretmenler de şiir programında memleket temalı seçilmiş olan şiirlerini sırası gelen öğretmenler okudular. Programda şiir okuyan öğretmenler ise şöyle; Mustafa Uçurum, Keziban Özcan, Hatice Toprak Çevik, Mehmet Karaduman, Yunus Yılmaz, Mehtap Karaduman, İlhan Koçgöz, Songül Bakan, Esma Dereli Dal, Özlem Çivilidağ, Ramazan Akbayrak, Bünyamin Gürbüz ve Merve Sessiz.

‘‘Müdür yardımcısı Taştan ve Eraslan öğretmenlere şiir okudu’’

Şiir dinletisi sonrası İl Milli Eğitim Müdür vekili Abdullah Taştan, kürsüye gelerek ilkokul yıllarında öğretmeni tarafından ilk hediye kitabının Necip Fazıl Kısakürek’in ‘Çile’ isimli kitabı olduğu anısını paylaştı ve öğretmenlere bir şiir okudu. Müdür vekili Taştan ardından İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Eraslan’ı sahneye davet ederek şiir okumasını istedi. Eraslan duygu dolu bir şiir okuyarak öğretmenlerin gününü kutladı.Şiir dinletisi sonrası programa emeği geçen öğretmen ve idareciler günün anlamına istinaden bir hatıra fotoğrafı çektirdiler. Şiir dinletisi etkinliğine İl Milli Eğitim Müdür vekili Abdullah Taştan, Müdür yardımcıları Mustafa Eraslan, Fikri Demir, şairler ve öğrenmenler katıldılar.

Başa dön tuşu