Çorum'dan Güncel Haberler

OĞUZLAR’DA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

Oğuzlar Kaymakamı Hacı Asım Akgül, Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım, Gaziler ve İlçe İdare Amirlerinin katılımıyla Gaziler Günü kutlandı.

Yüzüncü Yıl Atatürk Parkı’nda Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve kutlama programı gerçekleşti. Çelenk töreninin ardından Oğuzlar SYDV tarafından Gaziler onuruna Oğuzlar Kaymakamı Hacı Asım Akgül, Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım, İçişleri Bakanlığı Müfettişi Nurullah Çekirdekçi, İlçe Jandarma Komutanı Murat Okur, İlçe Emniyet Amiri Tuğrul Yarar ve İlçe İdare Amirlerinin katılımıyla Oğuzlar Belediyesine ait Altın Koz Sosyal Tesislerinde yemek programı gerçekleştirildi.

Gaziler Günü dolayısıyla Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım şu açıklamalarda bulundu;

Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e mareşallık rütbesi ve gazilik unvanının verildiği günün yıldönümü olan 19 Eylül Gaziler gününde vatanın kurulmasında, korunmasında canları pahasına mücadele eden tüm gazilerimize saygı, sevgi ve minnetlerimi sunuyorum.

Yurt içinde ve yurt dışında dört bir yanımızın düşmanla çevrili olduğu Cennet diyar Türkiye’mizin savunmasında Afrin’de Çanakkale’de, 15 Temmuzda gazi olan asker, polis, sivil tüm yurttaşlarımızın fedakârlıklarını tarih boyunca unutmayacağız.

Vatan şairlerimizden Mehmet Emin Yurdakul’un vatan sevdalısı analarımızın duygularına tercüman olduğu “ Ya şehit ol ya gazi” şiirinde de belirtildiği gibi memleket uğruna şehitlik ve gazilik en yüksek mertebedir bizler için.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu