fbpx
Tokat'dan Güncel Haberler

OKA TOPLANTISI AMASYA’DA YAPILDI

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Aralık Ayı Yönetim Kurulu toplantısı Amasya'da yapıldı.

Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un başkanlığında ve ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Samsun Valisi Osman Kaymak, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Amasya İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Eraslan, Çorum İl Genel Meclisi Başkanı Osman Günay, Amasya TSO Başkanı Murat Kırlangıç, Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
OKA Yönetim Kurulu Başkanı Vali Dr. Osman Varol toplantıda yaptığı konuşmada şunları kaydetti. “
Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden oluşan bölgemizde başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve diğer ilgili aktörlerin birbirleriyle işbirliğini geliştirerek bölgemizin gelişmesini sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yürüten Orta Karadeniz Kalkınma Ajansımızın 29 Kasım 2019 tarihinde yapılması planlanan; ancak, aynı tarihe rastlayan Vilayetler Birliği Genel Kurulu Toplantısı nedeniyle gerçekleştiremediğimiz Yönetim Kurulu aylık olağan toplantısını gerçekleştirmek üzere burada bulunuyoruz.
Değerli Yönetim Kurulu Üyeleri,
Bilindiği üzere, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Teklif Çağrıları kapsamında desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam hibe kaynak tutarı 34.000.000 ₺ olup, Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı için 21.000.000 ₺; Kırsal Kalkınma ve Tarımda Dönüşüm Mali Destek Programı için 7.000.000 ₺ Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı için 6.000.000 ₺ hibe kaynak sağlanacaktır. Buna ilişkin olaraktan, hibe desteğine hak kazanan projeler geçtiğimiz haftalarda Ajansın web sitesinde ilan edilmiş bulunmaktadır. Sonuçların tüm kurum ve kuruşlarımızla beraber bölgemize hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Bu süreçte Ajansın çağrılarına ilgi göstererek proje hazırlayan tüm kurum ve kuruluşlar ile onların değerli personeline bir kez daha teşekkür ediyoruz ve hepsine üstün başarılarının devamını diliyoruz.
Değerli Yönetim Kurulu Üyeleri,
Bu toplantımızda ayrıca, Kalkınma Ajansımız tarafından uygulanmakta olan fizibilite desteği, teknik destek programı ve devam eden güdümlü projelerimizin uygulama süreçleri ile dört ilimizde bulunan Yatırım Destek Ofislerimizin çalışmaları da ele alınacaktır. Elbette varsa yaşanan aksaklıklara ilişkin alınması gereken tedbirler de görüşülecektir.
Değerli Yönetim Kurulu Üyeleri ve Saygıdeğer Basın Mensupları,
Son olarak, bu toplantı vesilesiyle Güzel Amasya’mızı teşrif eden ve Yönetim Kurulu toplantımıza katılan Sayın Valilerimize, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi Başkanlarımıza, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarımıza katılım ve desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz. Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu toplantımızın bölgemiz için hayırlara vesile olmasını diliyoruz.”
Sıradaki Haber
Kapalı
Başa dön tuşu