Çorum'dan Güncel Haberler

“OKUL GÜVENLİĞİ” KONUŞULDU

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Güvenliği Toplantısı Buhara Kültür Merkezi Salonu’nda yapıldı.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. İlhan Uzunoğlu, Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz, Mahalle Muhtarları, Okul Aile Birliği Başkanları, daire amirleri ve okul yöneticileri katıldı.

Toplantı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Toplantının açış konuşmasını Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz yaptı. 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’nın 9 Eylül Pazartesi günü başlayacağını hatırlatan İl Milli Eğitim Müdürü, Çorum genelindeki 493 okulda bulunan 4 bin 949 derslikte 6 bin 961 öğretmen ve toplam 92 bin 869 öğrencinin ders başı yapacağını açıkladı. Geçtiğimiz eğitim sezonunda yapılan denetim çalışmaları ve alınan tedbirlerle ilgili açıklamalarda bulunun İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin istatistiki bilgiler de verdi. ‘Güvenli okul, güvenli gelecek’ sloganıyla yapılan çalışmalardan da bahseden İl Milli Eğitim Müdürü, okullarda güvenli eğitim ortamının sağlanmasına yönelik koruyucu ve önleyici tedbirlerin artırılması hususunda kurumlar arası işbirliğinin önemini vurguladı.

Okul Güvenliği Toplantısı’nda konuşan Vali Mustafa Çiftçi, eğitim konusunda seferberlik anlayışı ile topyekûn mücadele sergilenmesi gerektiğini belirterek. “Hayat boyu öğrenmek ve bilgilerimizi güncellemek zorundayız” diyen Sayın Valimiz, Milli Eğitim Bakanlığı’nın da bu gerçekten yola çıkarak Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nü kurduğunu hatırlattı.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’nın hayırlı-uğurlu olmasını dileyen Çiftçi konuşmasında: “Eğitim sadece okulla sınırlı olan bir faaliyet değil. İnternet ve sosyal medyanın ağırlık kazanmasıyla eğitim yeni bir mecraya açıldı. Ancak bu durum okulların önemini azaltmadı, bilakis daha da artırdı. Hepimiz eğitimin bir parçasıyız ve bu alanda sorumluluklar taşıyoruz. Herkes bu hususta taşıdığı sorumluluğu layıkıyla yerine getirmeli. Aile de eğitim-öğretimin önemli bir parçası. Öğretmenlerimizse hayata yön veren güzide insanlar. Eğitim konusunda, seferberlik anlayışı ile topyekûn mücadele sergilenmesi gerektiğine inanıyorum. Güvenli okul konusunda karşılaşılan aksaklıkların Valiliğimize ve Milli Eğitim Müdürlüğümüze iletilebileceğini hatırlatıyor, yeni eğitim sezonunun hayırlı-uğurlu olmasını diliyorum. “dedi.

Toplantı, katılımcıların dilek ve temennilerini dile getirmesinin ardından yapılan değerlendirmelerle sona erdi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu