Tokat Siyaset Haberleri

ÖMER SAĞOL’DAN MURAT İDE SALDIRISINA KINAMA

Yeniçağ Gazetesi yazarı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in basın danışmanı Murat İde’ye yönelik yapılan saldırıyı kınayan İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, “Fikirlerini açıklayan, yazan gazetecilere karşı yapılan saldırıların bir yenisi Murat İde’ye yapılmıştır. Fikirlerini açıklayan kişileri sindirmeye yönelik yapılan bu tür çirkin saldırıları kınıyorum” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol kırıcı, yıkıcı, bölücü ve toplumsal infiale sebebiyet vermeyen fikirlerin açıklanmasının bir anayasal hak olduğunu ifade ederek, “İYİ Parti Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in basın danışmanı Murat İde’ye karşı yapılan planlı saldırı asla kabul edilemez, maruz görülemez. Hukuk devletinde beyanların suç olup olmadığına da ancak mahkemeler karar verir. Hiçbir kimse beğenmediği bir durum sonrasında karşı tarafa saldırmaya, onu sindirmeye çalışamaz. Bu durum ülkemizde kaos ortamı oluşturur, toplumsal barışı bozar” dedi.
Son yıllarda siyasetçilere, fikir adamlarına, gazetecileri yönelik yapılan saldırıların bir sindirme operasyonu olduğunu kaydeden İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol,”Eğer bu bizden, bizim taraftan yapılanı görmemezlikten gelelim, araştırmayalım, soruşturmayalım, ceza vermeyelim gibi bir mantık oluşursa, ortaya çıkacak kaos ve terör bir gün herkesi vurur. Böyle bir ortamı oluşturmak, hukuktan uzaklaşmak bir ülkenin başına gelebilecek en hazin durumlardan bir tanesidir” diye konuştu.