Çorum Eğitim Haberleri

ÖMER SEYFETTİN’İN KİTAPLARINI DAĞITTIK.

Türk Eğitim Sen Çorum Şube olarak Ömer Seyfettin ölümünün 100. yıldönümünde Osmancık Meliha Rıfat Göbel Ortaokulunda “Ömer Seyfettin kitapları” dağıtarak hatırladık. Ömer Seyfettin, Türk milletine ve Türk Milliyetçiliği fikrine de eşsiz katkılar sunan önemli bir isimdir. “Ömer Seyfettin bugün dahi gelecek nesillere örnek göstereceğimiz ender edebiyatçılarımızdandır.”  Ömer Seyfettin,Türk insanının ülkülerini, heyecanlarını ve ızdıraplarını işlemiş ve bunları yaparken de yine Türk’ün ses bayrağı olan Türkçe’nin eşsiz gücünü kullanmıştır. Bu büyük şahsiyeti Türk gençliğine tanıtmak, hatırlatmak ise bizlerin üzerine düşmektedir. Ömer Seyfettin’lerle  büyüyen Türk gençliği kendisine başka yerlerde başka mecralarda istikamet aramayacaktır.

TÜRK EĞİTİM SEN, ÖMER SEYFETTİN ANISINA ÖDÜLLÜ HİKÂYE YARIŞMASI DÜZENLİYOR.

Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi; Türk kültürü ve Türk kimliği üzerine önemli fikir hareketleri içinde bulunmuş, hikâyeciliğimize değer katmış olan Ömer Seyfettin’i hatırlayıp, onun anılarını yaşatmaya devam ettirmek, aynı zamanda da yeni hikâyeleri ve hikâyecilerimizi Türk edebiyatına kazandırmak amacıyla Ömer Seyfettin’in vefatının 100. yılında hikâye yarışması düzenliyor.

Hikâye yarışması için başvurular 25 Aralık 2019- 6 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Türk hikâyeciliğine katkıda bulunacak olan yarışmamız üç kategoriden oluşacaktır:

  1. Türk Eğitim Sen ve Türkiye Kamu Sen Üyeleri Kategorisi
  2. Üniversite Öğrencileri Kategorisi (Ön Lisans, Lisans )
  3. Ortaöğretim Öğrencileri Kategorisi

Hikâyenin konusu serbesttir. Yarışmacılar Anayasamız ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarının izin verdiği kuralları dikkate alarak her konuda hikâye gönderebilecektir.

Ayrıntılı Bilgi ; https://www.turkegitimsen.org.tr adresimizde mevcuttur.

Selim AYDIN

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı