ÇorumÇorum'dan Spor Haberleri

ÖZCAN MERAK EDİLEN PROJELERİ AÇIKLADI

Çorumspor kulüp başkanı fatih Özcan iş adamı Ahmet Ahlatıçı ile yaptığı görüşmenin detaylarını açıklayarak diğer iş adamlarından ve esnaftan kulübe destek istedi.

Bir çok konuya açıklık getiren ve Çorumspor’un hedeflerinden bahseden Fatih Özcan yapılacak olan genel kurulda aday çıkması halinde aday olmayacağını dile getirdi. Yeni sezonda Çorumspor’un göğüs reklamında Ahlatçı’nın olacağını belirten özcan “Çorumspor sahipsiz değildir. Çorumspor u borçlandırmayacağım. Bundan sonra kulübü yönetirken sert ve agresif yönetmeyeceğim. Bundan sonra kim ne yaptıysa çıkacağım Çorumspor’a ne yaptıysa basın toplantısıyla açıklayacağım. Çorumspor’a söz vermekle fayda sağlanmaz. Göğsümde reklamını taşıyacağım. TRT’de reklamını yayınlatacağım. Sonra o firma çıkacak Çorumspor’a sahip çıkmış olacak. Çorumspor bir markadır ve kimsenin bu markaya zarar vermesine izin vermem. Çorumspor’un sponsorlukları üzerine çok büyük planlarım var. Real Madrid kulübünü örnek alıyorum. Yine uçtu diyecekler ama biz o kulübü nasıl yönetiyorlar sponsorluklar nasıl bunu araştırıyoruz. Çorumspor olarak kimsenin ayağına gitmeyeceğiz. Çorumspor kimsenin ayağına gitmez. Çorumspor’un gideceği 15 deplasmana destek verecek 15 babayiğit arıyorum. Kampla ilgili de bir sponsor arayışımız var. Çorumspor iyi yerlere gelecektir. Bunu da iyi yöneterek sağlayacağız.

Ahmet Ahlatçı ile ilk seferinde Çorum Haber Sahibi Mehmet Yolyapar, Hüseyin aşkın, Hamit Işık ve Oğuzhan yalçın ile birlilkte bir görüşme yaptık. Bu görüşme ahmet ahlatçı abimiz tarafından talep edilmiştir. Kendisi Çorumspor’u davet etti. Ben kendisine çok büyük teşekkür ediyorum. Perşembe günü aynı heyetle birlikte kendisini rafinerisinde ziyaret ettik. Çorumspor’la ilgili vizyonumuzu açacak projelerden bahsetti. 15 gün boyunca kafa yoracak çalışmalar yapmış bu da bizi gururlandırmıştır. Çorumspor’u bizlerin haricinde düşünen birilerinin olması bizleri mutlu etti.

Çorum adına 2-3 ayaklı bir projesi var bunlardan birisi de Çorumspordur. Çorum adına büyük bir projesi var. Çorum adına 5 yıllık projesinde havaalanı, hızlı tren ve süper ligde bir Çorumspor’dan oluşuyor.

FATURALARA MAKUL BİR ÜCRET YANISYACAK

Uzun yıllar Çorumspor’a fayda sağlayacak projeleri olduğunu kimsenin itiraz etmeyeceği projeleri olduğundan bahsetti. Doğalgaz, elektrik ve su abonelerine SMS bilgilendirmesi yapılacak. Faturalarınızdan %1 Çorumspor’a fayda sağlamak istermisiniz denilecek. Ben bu mesajlara %70-80 oranında bir onay geleceğini zannediyorum. Bu şekilde de EPDK’ya itiraz yolu tamamen kapanıyor ve otomatik olarak abonelerden kesilmeye başlanıyor. Bu da Çorumspor’a 13 milyon TL gelir sağlıyor. Bu projeyi yılbaşına kadar bitirmeyi planlıyoruz. Bunların orta vadede projeler olduğunu söyledim. Kendisi de kısa vadede projede destek olacağını belirtti. Çorum Organize Sanayi Bölgesinin su faturalarına ÇOSİAD katkı payı yansıtılıyor. Gelecek SMS’lere evet cevabını verecekler bu kapsam içerisine alınacak. Bu projeye çok önem veriyoruz. Bir diğer projemiz ise işlek caddeler olan Gazi ve İnönü caddesinde hem trafiği rahatlatacak hem de otopark sorununu ortaan kaldırak projesi var. Dünyanın bir çok ülkesinde uygulanan projenin Çorum’da da uygulanmasını istiyor. X firması iş yerinin önünü değişik bir boya ile boyayarak firma ismini yazacak. Ve orası o firmaya ait olacak. Oradan da Çorumspor’a gelir kaynağı sağlanacak. Bu projede hayata geçtiği zaman Çorumspor çok büyük nefes alacak.

SIKLIK PARKININ İŞLETMESİNİ İSTİYORUZ

Bir diğer proje ise Çorum Belediyesi’be ait olan Sıklık Tabiat parkının gelirlerinin Çorumspor’a devredilmesi. Belediye zarara uğratmadan nasıl yapılacaksa burası Çorumspor’a 5 yıllığına devredilmesi yine gelir sağlayacaktır.

ÇİMENTO FABRİKASININ ALTINDAKİ  BENZİNLİĞİN GELİRİ VERİLECEK

Çimento fabrikasının altındaki benzinliğin kirasının Çorumspor’a verilmesi. Bununla ilgili pek fazla bir bilgiye sahip değilim. Bununla ilgili bir çalışma yapacağız. Kimseye yanlış bilgi vermek istemiyorum.

KİMSENİN 1 KURUŞ ALACAĞI YOK

Çorumspor’dan 1 kuruş alacağı olan varsa gelsin burada 50 katını ödeyeyim. Çorumspor’un kimseye bir kuruş borcu yok. Çorum Kamyon garajını bu zamana kadar Çorumspor işletirdi. Bu projenin de bir an evvel hayata geçmesini istiyoruz.

BEN STADIN VE TESİSİN BAKIMI YAPTIRAMAM

BELTAŞ sponsorluğunun devam etmesini istemiştir ben buna itiraz ettim. Belediye Başkanımız halil İbrahim Aşgın ile yanlış anlaşılan bazı konuşmalar oldu. Ben stadın ve tesislerin bakımı konusunda sıkıntılar yaşıyorum. Ben belediyeden personel desteği istiyorum. O stat belediyenin malı. Kendi stadını koruyacak.

ÇORUMSPOR’U ÇORUM DIŞINA ÇIKARMAK İSTEMİYORUM

Ben maçlarımı Ankara’da da oynarım. Ama ben Çorumspor’u Çorum’dan uzaklaştırmak istemiyorum. O stat bir kere donarsa bir daha toparlayamıyoruz. Bu tesislere sahip çıkılsın. Bu tesislere Belediye sahip çıksın. Ben buralara bakamıyorum. Tesiste bir çamaşır makinası bozuldu. 16 bin TL’ye ben cebimden aldım. Deli değilim kimseyle kavga etmek istemiyorum. Gelsin belediye başkanı beraber açıklama yapalım ben onu sırtımda da taşırım. Ben para talep etmiyorum. Benim marka değerim var. Ben yürürken de para bulurum. Para çok kolay çözülür. Ben aidiet duygusu istiyorum. Ben güvenliği ödeyemem personel parasını ödeyemem. Stat tesis ve personel iaşesi bizlerden gitsin. Buralara sahip çıkılırsa şampiyonluğa oynarım. Sahip çıkılma Sponsorluk desteğini aldık. Bizleri bu nokta da yalnız bırakmadı. Teşekkür ediyorum.

ADAY OLAN ÇIKARSA BEN ADAY DEĞİLİM

Çorumspor bir dernektir ve 7 kişiden oluşuyor. Biz şimdi derneğe üyelik başlatıyoruz. Üye olmak isteyenler bin TL verecek. Bunun 30 gün bekleme şartı olacak. Yeni sezon öncesinde de zsa küme düşmemeye oynarım.

HEMEN PTT’YE ÇIKMAMIZ LAZIM

Çorumspor borçsuz şampiyon oldu. Şimdi üzerine koyup hemen PTT’ye çıkmamız lazım. Eğer biz Serik maçını kazanamasaydık 2.Lig’den takım satın alıp adını Çorumspor koyacaktım. Ben kimseden para istemiyorum. 400-500 gündür kimseye para diye gitmedim ve gitmeyeceğim. Ben destek istiyorum. Ben iddia ediyorum bu sene de şampiyon olacağız. Efsaneler 2.Lig’de terör estiyorumuş o zamanlar Çorumspor yoktu şimdi var ayaklarını yere sağlam bassınlar. Artık Çorumspor geldi.

Sayın Ahmet Ahlatçı’ya projelerin dışında Çorumspor’a ne yapacağını sordum. Kendisi de ne görmek istediğini sordu. Bende göğsümde soyadını görmek istiyorum dedim. Şimdi 2019-2020 sezonu için spornsor anlaşmamızı yaptık. 1,5 milyon liralık anlaşma yaptık ve paramız 1 Temmuz’da hesabımıza yatacak. Gelecek sezon Ahlatçı’nın sponsorluğunu aldık.

genel kurul yapacağız. Eğer genel kurulda aday çıkarsa ben aday değilim. Eğer Çorumspor’a birisi aday olacaksa ben yokum. Protokol tribünün de beyefendi bir başkan görmek isterim ben değilim ben hakemle kavga ederim. Haksızlığa asla gelemem.

TARAFTARIMIZ 2.LİG’E HAZIR DEĞİL

Taraftarlarımızın 2.Lig’e hazır olduğunu düşünmüyorum. Çorumspor 2.Lig’de ve herkes 2.Lig’e göre kendini dizayn edecek. Taraftarlarımız dernekleşecek. Ben bu konuda şahsım adına maddi manevi her türlü desteği vermeye hazırım. Kırmızı-Şimşekler taraftar grubunu kuracaklar. Bende sadece bu derneği muhattap alacağım. Dernek başkanını muhattap olacağız. Ben bir açıklama yapıyorum gruplar alınıyor. Ben kimsenin alınmasıyla uğraşacak değilim. Dernek başkanı kim olursa bende onunla muhattap olarak çalışmaları onlarla yapacağım. Hiçbir taraftar grubu Çorumspor’dan büyük değildir. Bir tane taraftar grubumuz olmak zorunda. Onlara gelir kaynağı sağlamak için elimizden geleni yaparız. Derneği kurarlar kongrelerini yaparlar bizde destek veriririz.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu