Tokat Siyaset HaberleriTokat'dan Güncel Haberler

Özdemir, Mikayil YILDIRIM’ı Ziyaret Etti

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Özdemir ve Şube Müdürümüz Osman ERDEM, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle bacağı ampute edilen Mikayil YILDIRIM’ı gördüğü tedavinin ardından evinde ziyaret etti.

4 yıl önce sinovyal sarkom kanserine yakalanan üniversite öğrencisi Mikail YILDIRIM’ın tedavisi için Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI’nın talimatları ile devletimizin tüm imkanları kullanılırken Mikayil’in ameliyatı için yardım kampanyası da düzenlenmişti.

Ankara’da özel bir hastanede tedavisi yapılan Mikayil, hastalığının ilerlemesi nedeniyle bacağını kaybetti.

İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR, Tokat’a dönen Mikayil ve ailesini evinde ziyaret etti.

Geçmiş olsun dileklerini ileten İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR, “Mikayil’in ve siz değerli ailesinin bu dünyada imtihanı gerçekte çok ağır. Rabbim inşallah kardeşimizin bu dünya da çektiği acıların karşılığını ahirette sevap olarak kendisine verir. “ dedi.

Sözlerinin devamında ÖZDEMİR, Mikayil’in bu duruma üzülmemesini isteyerek kendisine Ampute Milli Takım Kaptanı Osman ÇAKMAK’ı örnek gösterdi. ÖZDEMİR, İnşallah sende onun kadar başarı olursun diyerek Mikayil’in bir isteği olup olmadığını sordu.

Kendisine hediye edilen bağlamayı çalmayı öğrenmeyi arzu eden Mikayil’in bir bağlama öğreticisinin kendisine yardımcı olmasını istedi.

İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR, Mikayil’in talebi ile ilgili görüşmeleri yapacağının sözünü verirken tekrardan geçmiş olsun dileklerini ileterek ziyaretini sonlandırdı.