Samsun

Sağlıkta Di̇ji̇tal Dönüşüm Paneli̇

Samsun’da Sağlıkta Dijital Dönüşüm Paneli düzenlendi.

Sektördeki paydaşları bir araya getirerek önemli bir bilgi alışverişi ve networking ortamı sunan “Sağlıkta Dijital Dönüşüm Paneli” Samsun Teknopark Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Dr. Leyla Türker Şener’in yaptığı panele katılan Büyük Anadolu Hastaneleri Bilgi İşlem Müdürü Ufuk Yüksel, “Sağlıkta yapılan teknolojik çalışmalar ve gelişmeler” üzerinde konuşma yaparak, hastanelerin dijitalleşme süreçlerinde yaşanan güncel gelişmeler, dijital hastane yönetimi, veri analitiği ve hasta takibi gibi konuları da değerlendirdi.

Panele; MEDİKÜM ve ASKON Samsun Şube Başkanı Ahmet Alp Doğru, Öğr. Gör. Sema Gül, Doç. Dr. Kadir Bakay, Samsun Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Mevlüt Gürbüz de konuşmacı olarak katıldı. Konuşmacılar yapay zeka, hastanelerde dijitalleşme, medical cihazlar, akademik çalışmalar ve Teknoparklar ele alarak sunumlar gerçekleştirdi.

Panele ayrıca; Canik Kaymakamı Vehbi Bakır, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Terzi, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Uğur Sezgin, Büyük Anadolu Hastaneleri Genel Müdür Yardımcısı Hakan Çiftçi, Büyük Anadolu Hastaneleri Kurumsal İletişim Sorumlusu Şennur Şenyer ve davetliler katıldı.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu