Cemal İncesoyluerKöşe YazılarıTokatTokat'dan Güncel Haberler

SAMİ ÜLKÜ NEREYE KOŞUYOR?

Gerçekten koşuyor. TSO’ya başkan adayı olmasının haklı ve makul gerekçeleri olduğunu düşünüyor. Ben de öyle düşünüyorum çünkü; Ahmet Sami Ülkü hem ticaret erbabı, hem de sanayici bir işinsanı. Peki TSO nedir? Ticaret ve Sanayi Odası. Yani, bünyesine sanayici ve tüccarı alan bir grup. Orta ve büyük ölçekte işinsanlarının buluştuğu, bulundukları şehrin ekonomi, istihdam ve üretimi sırtlanmış insanların bir şemsiyesidir, TSO.

Ahmet Sami Ülkü, bu genç yaşına rağmen ticaret ve sanayi işletmeleriyle, gerek Tokat gerekse Alanya’da istihdama ilişkin sağladığı katma değer bir gerçektir, herkes tarafından yakinen bilinir. Bütün bunlar, Ahmet Sami Ülkü’nün yeni hedeflere doğru koşmasını haklı kılıyor. Bugün TSO başkanlığına koşuyor, yarın ise TOBB yönetimine koşar. Sami Ülkü’nün her adımı, her koşuşu hatta her deparı beyhude olmaz, bilakis belirlediği her hedefi, Tokat’ın da Kızılelması olur.

Açıkladığı vizyon projeleri, sofrada çorba kaşıklarken akla gelen şeyler değil. Ekonominin ve Tokat gerçeğine uygun, bir çok ilde hayata geçmiş projelerdir.
Mesela, Sami Ülkü diyor ki:
TSO’DA TEKNOLOJİ ÇAĞINI BAŞLATACAĞIZ

“TOKAT TSO da hersey parmaklarınızın ucunda TTSO MOBİL uygulamasını başlatacağız. Tokat Ticaret Sanayi Odasında Dijital çağı başlatacağız. Tokat Sanayi ve Ticaret odası Android ve IOS uygulamaları yapılacaktır. TTSO MOBİL. Bu uygulamalar cep telefonuna indirilecek.
Bu sayede hizmeti üyelerimizin ayaklarınıza götüreceğiz. Burada İşletmenin ihtiyaç duyacağı tüm dökümanlar telefonunda olacak alacakları belgeleri buradan alabileceklerdir.
Faaliyet Belgeniz e imzalı olarak cep telefonunuza gönderilecek.”

Ahmet Sami Ülkü, hem bekrauntu ile hem de ortaya koyduğu vizyonu ile değişimin fitilini ateşleyeceğini gösteriyor. Açıkladığı, “adaylık sözleşmesi” bir çoğumuzun düşünmediği konulardan oluşuyor. İşte buna perspektif ve vizyon diyorum. Hamaset ve retorik’e yaslanmadan, reel ekonominin işleyiş mantalitesini öngören Sami Ülkü proje ve hedefleri, salt TSO’nun değil, Tokat’ın vizyonu olarak değerlendirilebilir. İşte bunlardan birisi de, Tokat TSO Ticaret Akademisidir.

TSO TİCARET AKADEMİSİ
Ahmet Sami Ülkü diyor ki:

Üyelerini geleceğe hazırlamak, iş yeteneklerini geliştirmek ve mesleki yeterliliklerini artırmak amacıyla eğitim, seminer ve paneller düzenlenecektir.
TOKAT TSO üyeleri zaman ve mekan sınırı olmaksızın online eğitimlerden faydalanarak 7 gün 24 saat kendi seçecekleri zaman diliminde tercih ettikleri eğitimleri alabileceklerdir. Eğitimlerini tamamlayan TOKAT TSO üyelerine, online sertifika verilecek. İhtiyaç Duyulan Sektörlerde Teknik Destek- Mesleki Beceri Kursları düzenlenecektir.

*Dış Ticaret İstihbarat Merkezi kuracağız.
Tokattaki işletmelerin yurtdışı pazar payını artırmak için kurulacaktır.
Tüm üyelerimiz bu hizmetlerden ÜCRETSİZ faydalanacaktır. Dış Ticaret İstihbarat Merkezinde;
Hedef Pazar İstihbaratı, Hedef Müşteri İstihbaratı,
Hedef Ürün İstihbaratı, Tedarikçi İstihbaratı, Teknik İstihbarat, hizmetlerini TOKAT TSO Üyelerinin hizmetine ÜCRETSİZ sunacağız.
Üyelerin ÜCRETSİZ danışmanlık hizmeti alabileceği “Dış Ticaret İstihbarat Merkezi” ile üyelerin dış ticaret faaliyetlerini artırmak ve sürdürülebilir ihracat yapısına kavuşmaları hedeflenmektedir.”

Sahi, sizce Sami Ülkü nereye koşuyor? Ülkü, ekibiyle birlikte Tokat’ın koluna girmiş, ekonomi, üretim, istihdam hedefine doğru koşuyor. Bir bakıma, Kızılelma’ya koşuyor…

Cemal İncesoyluer

Benzer Haberler

Başa dön tuşu