Samsun

Samsun Türki̇yeni̇n En Önemli̇ Sağlık Kentleri̇nden Bi̇ri̇si̇

VM Medical Park Samsun Hastanesi Bölge Koordinatörü Dr. Hakan Özcan, “Türkiye’de Samsun’un sağlık turizminde ana merkez olması için gayret gösteriyoruz. Türkiye’de 2023 yılının sağlık hizmeti ihracatı yapan öncü kurumları arasında yer aldık” dedi.

’İkiztepe Sağlık Zirvesi’ne Liv Hospital Samsun ve VM Medical Park Samsun Hastaneleri de katıldı. 200’ün üzerinde yabancı alım heyetinin katıldığı zirvede Türk sağlık sektörü görücüye çıktı. Yerli ve yabancı sağlık kuruluşlarının yoğun ilgi gösterdiği zirvede sağlık camiasının ortak talebi, “Samsun’a direkt uçak seferleri” oldu.

“Samsun Türkiye’nin en önemli sağlık kentlerinden birisi”

Samsun’un Türkiye’nin en önemli sağlık kentlerinden birisi olduğunu belirten VM Medical Park Samsun Hastanesi Bölge Koordinatörü Dr. Hakan Özcan, İkiztepe Sağlık Zirvesi’nin ikincisinin uluslararası düzeyde gerçekleştirdiğini belirterek, “Düzenlenen etkinlikte VM Medical Park Samsun ve Liv Hospital Samsun Hastaneleri olarak Türkiye’de 2023 yılının sağlık hizmeti ihracatı yapan öncü kurumları arasında yer aldık. Yine bölgede de sağlık turizmi hizmeti veren kurumların başındayız. Sağlık turizmi için sürekli yatırımlarımızı artırıyoruz. Biz kurumsal olarak İkiztepe Sağlık Zirvesi’nin ana sponsoruyuz. Türkiye’de Samsun’un sağlık turizminde ana merkez olması için gayret gösteriyoruz. Yapılan bu organizasyonun bölgemize ve bütün sağlık camiasına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Samsun için gurur verici bir zirve”

Liv Hospital Samsun Genel Müdürü Dr. Mustafa Şen ise “Bu yıl katılımın yüksek olduğu bir zirve gerçekleştiriliyor. Samsun’u gururlandıracak bir organizasyon. Samsun gerçek anlamda bir sağlık kenti. Bu açıdan şehrimizde böyle bir zirvenin olması hem sağlık kurumları açısından hem de Samsun açısından çok önem taşıyor. Bu zirve Samsunumuz için çok güzel sonuçlar doğuracaktır” diye konuştu.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu