Çorum Siyaset Haberleri

SANAYİ ESNAFI OTOBÜS VE KAPALI DURAK İSTİYOR

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Şahin, seçim çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler genel seçimleri öncesinde çalışmalarını hız kesmeden sürdüren MHP Adayı Şahin, küçük sanayi sitesinde esnafları ziyaret ederek görüşmelerde bulundu.

Sanayi esnafının sorunlarını dinleyen MHP Adayı Kenan Şahin’e esnaflar hem ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılardan kaynaklı sorunları, hem sektörleriyle ilgili sorunları, hem de Çorum geneli ve sanayi sitesinin sorunlarını aktardılar.

Sanayi esnaflarının çoğunluğu siteye ulaşım konusunda sıkıntıları olduğunu belirterek, halk otobüslerinin saatte bir sefer siteye geldiğini, bunun yetersiz kaldığını dile getirdiler.

Ayrıca sitede otobüs durağının yetersizliğinden de dert yanan esnaflar, kentin her bölgesinde olduğu gibi sanayi sitesine de kapalı otobüs durağı yapılmasını istediler.

MHP Başkan Adayı Kenan Şahin ise, esnafın bu taleplerinin hemen yerine getirilebilecek konular olduğunu vurgulayarak, Başkan seçilmesi halinde sanayi sitesine otobüs sefer sayısını artıracağının ve tüm otobüs duraklarını kapatacağının sözünü verdi.

Şahin bu sorunun kısa sürede çözülmesi için de mevcut belediye yönetimine konuyu ileteceğini kaydetti.

Sanayi sitesinde bulunan ve üretime dayalı faaliyet gösteren firmaları da ziyaret eden Kenan Şahin, firma sahiplerinden bilgiler aldı.

Sanayi sitesinde Türkiye’ye örnek teşkil edecek bazı kuruluşların bulunmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Adayı Kenan Şahin, Çorum’un müteşebbis ruhunun irili ufaklı tüm alanlarda görüldüğünü söyleyerek benzeri işletme sayısının artırılması gerektiğini dile getirdi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu