Samsun

Sandıkçı: “Çocuklarımızın Yetenekleri̇ni̇n Geli̇şmesi̇ne Katkı Sağlıyoruz”

Canik Belediyesi’nin düzenlediği geleneksel ‘Canik 7’den 70’e Mangala Turnuvası’, öğrenciler ve her yaştan vatandaşın yoğun katılımıyla tamamlandı. Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, tarihi Türk zeka ve strateji oyunu mangala ile çocukların zihin gelişimlerine katkı sunduklarını belirtti.

Canik Belediyesi Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi’nde Canik Belediyesi ve Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliyle düzenlenen ilkokul, ortaokul, lise-yetişkin kategorilerinde gerçekleşen turnuvada büyük heyecan ve rekabet yaşandı. Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “İlçemizde bir gelenek haline getirdiğimiz Canik 7’den 70’e Mangala Turnuvamızı bu yıl da öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla gerçekleştirdik. Canik Akıl ve Zeka Oyunları sınıflarımızda da öğrencilerimizi buluşturduğumuz tarihi Türk zeka ve strateji oyunumuz mangala ile çocuklarımızın gelişim süreçlerine, düşünme ve karar alma yeteneklerinin gelişmesine katkı sağlıyoruz. Turnuvamıza katılan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yarışmada dereceye giren katılımcılara ödüllerini Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ve protokol üyeleri takdim etti. Turnuvada ilkokul kategorisinde Canik 100. Yıl İlkokulu öğrencisi Sevinç Derin Aydın, ortaokul kategorisinde Canik Hasköy Ortaokulu öğrencisi Nisanur Öztürk ve lise-yetişkin kategorisinde Canik Karşıyaka Anadolu Lisesi öğrencisi İrem Anbarcı birinci oldu.

Turnuvaya Canik Kaymakamı Vehbi Bakır, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Zahit Köseoğlu, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu