fbpx
Çorum Eğitim Haberleri

SBMYO’DA MUHASEBECİLİK MESLEĞİNİN DÜNÜ BUGÜNÜ YARINI VE E-DÖNÜŞÜM KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ

Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından Muhasebe Haftası etkinlikleri kapsamında “Muhasebecilik Mesleğinin Dünü Bugünü Yarını ve e-Dönüşüm” konulu bir söyleşi programı gerçekleştirildi.

Çorum Belediye Başkan Yardımcısı SMMM LemziÇöplü’nün  konuşmacı olarak  yer aldığı etkinliğe Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Zekeriya Işık, öğretim elemanları ve muhasebe ve vergi uygulamaları bölümü öğrencileri  katıldı.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleşen söyleşi programına konuşmacı olarak katılan Çorum Belediye Başkan Yardımcısı SMMM LemziÇöplü,  muhasebe mesleğinin tarihsel gelişim süreci ile teknolojik gelişmeler ışığında muhasebe mesleğinin yaşadığı ve gelecekte yaşayacağı e-dönüşüm süreci hakkında detaylı bilgiler verdi. Muhasebe mesleğine ilişkin bilgi ve tecrübelerini de öğrencilerle paylaşan Çöplü, muhasebe mesleğinde başarılı olunması için öğrencilerin bilgi ve becerilerini sürekli bir biçimde güncel tutmaları gerektiğini ifade etti. Öğrencilerin muhasebe mesleği ve Çorum Belediyesi’nin hizmetlerine yönelik sorularını da yanıtlayan Çöplü, bilgi ve tecrübelerini öğrencilerimize aktarmasında emeği geçenlere başta okul müdürü Doç. Dr. Zekeriya Işık olmak üzere teşekkür etti.

Program,Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Zekeriya Işık’ın Çorum Belediye Başkan Yardımcısı SMMM LemziÇöplü’yeteşekkür plaketi takdim etmesiyle sona erdi.

Başa dön tuşu
Bildirimleri Aç    Evet Hayır