fbpx
TokatTokat'dan Güncel Haberler

SİYASET VE YEREL YÖNETİMLER İŞ İNSANIMIZA SAHİP ÇIKMALI

Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Ali Çelik, Tokat ‘ta yapılan ihalelerde yerli firmalara pozitif ayrımcılık yapılması gerektiği yönünde açıklamalarda bulundu.
Birçok ilde ihalelerin kamuyu zarara uğratmayacak şekilde yerli firmalara verildiğinin altını çizen Başkan Çelik, şunları kaydetti:

“Göreve geldiğimiz günden bu yana bu şehirde yaşayan odalarımıza kayıtlı olan, aidat ödeyen, katma değer ve istihdam oluşturan, kısacası şehrimize değer katan yerel iş insanımıza pozitif ayrımcılık yapılması ve desteklenmesi gerektiğini söylüyoruz. Ziyaretçilerimiz ve yöneticilerimiz ihalelere yerel firmaların katılımını ve kamunun zarar görmeyecek şekilde bu işin organizasyonunu sağlayacak çözümleri üretmelidir. Bunu başarabilen birçok il var. Kısacası bürokrasiye alımları kamuya zarar ettirmeyecek şekilde yerel işletmelerden yapın talimatı verilmelidir. Son dönemlerde pandemi ile beraber büyük sıkıntılar yaşayan iş insanlarımızdan bu konuda bırakın ihaleleri, doğrudan teminlerde bile başka illerden alımlar yapıldığı noktasında yoğun şikayetler alıyoruz. Konuyu yakından takip edeceğimizin ve olumsuzlukları kamuoyu ile paylaşacağımızın olumlu gelişmeler olursa da teşekkür edeceğimizin bilinmesini istiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu