Amasya'dan Güncel HaberlerCemal İncesoyluerÇorum'dan Güncel HaberlerKastamonu'dan Güncel HaberlerKöşe YazılarıSamsun'dan Güncel HaberlerTokatTokat'dan Güncel Haberler

SOL YANIMIZIN SIZISI: TOKATSPOR…

Sanırım üzerinde en çok konuştuğumuz mevzu, Tokatspor’dur. Birçok kere yazdım, şehrin ortak marka değeri bu kulübümüzdür.

Lakin, ister adına özelleşti deyin, isterseniz A.Ş olarak şirketleşti deyin, şehri temsil bakımından hala marka değeri olduğu bir gerçek. Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya’yı dinlerken, ileriye dönük Tokatspor merkezli projelerini anlatırken, doğrusu içimdeki umutlar yeniden yeşerdi.

Tokatspor, kişisel hesap ve egolara kurban edilemeyecek kadar kıymetli ve değerlidir. Belki, kulübü devir teslimden sonra izlenen yol yanlış ya da ilk düğme yanlış iliklenmiş olabilir. Belki, Tokatlıların Tokatspor sevdası törpülenmiş, aidiyet duygusu zayıflamış olabilir. Hiçbir şey için geç değil. Tokatspor şehrimiz de ve sil baştan deyip, yeniden başlayabiliriz.

Aslında, bütün Tokatspor başkanlarının göreve gelirken söyledikleri gibi, bünyesinde bütün spor faaliyetlerine imkan verecek projeler hayata geçirilebilir. Futbolcu kaynağını alt yapıyı güçlendirerek, geleceğe sağlam adımlar atılabilir. Sporun diğer kategorilerinde önemli yatırımlar yapılabilir.

Bütün bunlar imkansız şeyler değil. Hiç kimseyi dışlamadan, ortak markamız Tokatspor’un kalıcı başarıları için kenetlenebiliriz. Önce ön yargıları kırıp, düşüncelerimize bir çeki düzen verip, Tokatspor’un hala bu şehrin en önemli tanıtım kurumu olduğunu aklımızdan çıkarmayalım.

Başkan Ufuk Akçekaya, Tokatspor’un sahibi değil başkanı olarak yeni bir yol haritası yapmalıdır. Peşinden de, bütün kesimleri Tokatspor bayrağı altında toplamalıdır.

Tokatspor Başkanı Akçekaya’da bu samimiyeti gördüm. Herkes birbirini samimiyet testinden geçirmeden önce, nasıl bir katkı verebilirim diye hareket ederse, Tokatspor’a faydalı olur.

 

 

 

 

 

 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu