fbpx
TokatTokat'dan Spor Haberleri

SPOR TOKAT PİLOT İL SEÇİLDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İl Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı tarafından hayata geçirilen SporTokat projesi tüm Türkiye de uygulanmak üzere pilot il seçildi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı’nın himayelerinde hayata geçirilen ve yaptığı bir birinden başarılı çalışmalarla tüm Türkiye örnek olan Spor Tokat projesi gençlik ve spor alanında hayata geçirilecek olan projelerde öncelikli uygulama merkezi olmaya devam ediyor.

Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde kentte seçilen okulların koordinasyonunda Fatih İlkokulu, Bedestenlioglu İlkokulu, TOKİ İlkokulu, Halil Rıfat Paşa İlkokulu, 26 Haziran İlkokulu ve Zile’den Yavuz Selim İlkokulu öğrencilerinin spor aktivitelerine erişiminin sağlanması, erken yaşlarda sporun çeşitli dallarıyla tanıştırılması, yeteneklerinin fark edilmesi, geliştirilmesi ve yönlendirilmesi amacıyla ilkokul 4. Sınıflara haftada 2 ders saati uygulanan beden eğitimi ve oyun dersi saatlerinde öğrencilerin seçtiği Yüzme, Basketbol,Judo, Atletizm, Okçuluk, Tekwando, Karete Voleybol, Badminton ,Tenis ve Masa Tenisi branşlarında kurum antrenörleri tarafından hazırlanan program çerçevesinde eğitimler başlatılmıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu