ÇorumÇorum'dan Spor Haberleri

“SPOR YAPAN GENÇLİK YETİŞTİRMEYİ İSTİYORUZ”

Çorum Zirve Fitness Clup Spor Merkezi tarafından branş antrenörlerinin katılımı ile açmış oldukları yaz okullarının değerlendirilmesi için toplantı düzenlendi.

Hanoğlu Konağı’nda gerçekleştirilen yemekli değerlendirme toplantısına Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, ÖNCÜ Gençlik Spor Derneği Başkanı Mustafa Yüksel, Çorum Belediyesi Spor İşleri Müdür Nadir Solak, Çorum Kick Boks İl Temsilcisi ve Uluslararası Hakem Halil İbrahim Bolat ve Spor Merkezi branş antrenörleri katıldı.

ÖZTEMİZ, “ÇOCUKLARIN YETENEKLERİNE GÖRE SPOR YAPTIRIYORUZ”

Zirve Fitness Clup olarak spor merkezlerinde farklı branşları faaliyete geçirdiklerini belirten Öztemiz, “Özel kulüpler olarak çocukları kendine yakın gördükleri branşlarda gençlik spor il müdürlüğünün ve belediyenin tesislerinde hangi branşa yetenekleri varsa o branşları tespit edip, çocuklarımızın disiplinli bir şekilde spor yapmalarını sağlıyoruz” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZIN İYİ BİR YAZ TATİLİ GEÇİRMELERİNİ HEDEFLİYORUZ”

Amaçlarının çocukların hem zihinsel olarak aktif ve etkin bir şekilde yaz tatillerini geçirmelerini sağlamak olduğunu ifade eden Öztemiz, “Zinde ve zirvede önce ahlak sonra spor diyerek Gençlik Spor İl Müdürlüğünün ve Çorum Belediyesine ait spor salonlarında biz özel kulüpler olarak çocuklarımıza hizmet vermeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Kulüp olarak 2 hafta içerisinde yaptıkları faaliyetlerin anlatıldığı slayt gösterimi eşliğinde konuşmasına devam eden Öztemiz, amaçlarının bugünün gençleri yarının büyüklerine en güzel şekilde hizmet etmek olduğunu söyledi.

“SPOR YAPAN GENÇLİK YETİŞTİRMEYİ İSTİYORUZ”

Bütün sportif faaliyetleri bir yaz dönemine sığdırmaya çalıştıklarına vurgu yapan Öztemiz, çocukların yetenekleri olan branşlar da devletin, belediyenin ve özel spor kulüplerinin salonlarını kullanarak spor ahlakıyla, spor terbiyesi ile spor yapan bir Çorumlu ve Türk gençliği yetiştirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Öztemiz konuşmasının sonunda toplantılarına katılan misafirlere teşekkür etti.

YAĞBAT, “MİLLİ SPORCULAR YETİŞTİRİLMESİNE ÖZEN GÖSTERİYORUZ”

Zirve Fitness Clup Spor merkezinin yaz okullarının açılış programında bir araya geldiklerini belirten Çorum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, izledikleri slayt gösterisinde gördükleri üzerine Zirve Fitness Clup olarak iyi işler çıkarıldığına şahit olduklarını söyledi.

Belediye olarak Çorum’da milli sporcuların yetiştirilmesine özen gösterdiklerini kaydeden Yağbat, belediye spor kulübünün de başarı işler yaptığına işaret etti.

“ÇOCUKLARIN SPOR YAPMALARINA İMKAN TANIYORUZ”

Yağbat, belediyenin yaz tatillerinde açmış olduğu kurslarla çocukların etkin ve aktif bir şekilde spor yapmalarına imkan tanıdıklarını söyledi.

“BURALARDAN VATANINA MİLLETİNE BAĞLI GENÇLER YETİŞİYOR”

Özel spor kulüplerin de yapmış oldukları sportif işlerden mutlu olduklarını belirten Yağbat, “Biliyoruz ki çağımızın en büyük hastalığı teknoloji bağımlılığıdır. Küçük kardeşlerimizin hepsi bu yaz dönemini tabletlerin başında bir teknoloji bağımlısı olarak geçireceklerini tahmin ediyoruz. Çocuklarımızı bu bağımlılıktan kurtarmak için ister özel, ister devlet eliyle yapılan yaz okullarının vermiş oldukları hizmetler ve kursların ne kadar kıymetli olduğunu böylece ortaya çıkmış oluyor. Yapılan işler çok güzel, inşallah burada yetişen çocuklarımız elbette ki öncelerinde yaşayacakları hayatta hedeflerini belirleyeceklerdir. Vatana ve memleketine bağlı bir gençler olarak yetişeceklerdir. Bunun için çalışan, katkı sağlayan herkese ve siz değerli hocalarımıza da teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Program yapılan yemek ikramının ardından sona erdi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu