Tokat'dan Güncel Haberler

“Tarımsal ve Hayvansal Üretimi İzleme ve Değerlendirme Kurulu” Toplantısı Yapıldı

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında “Tarımsal ve Hayvansal Üretimi İzleme ve Değerlendirme Kurulu” toplantısı gerçekleştirildi.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin ile tarım müdürlüğü yetkilileri katıldı.

Çiftçilerimiz, Üreticilerimiz Müsterih Olsunlar

Bir taraftan Koronavirüs ile mücadele ediyoruz, bir taraftan da tarımsal hayvansal üretimi izliyoruz, koordine ediyoruz diyerek sözlerine başlayan Vali Dr. Ozan Balcı “Üretimin düşmemesine dikkat ediyoruz. Bitkisel ve hayvansal üretim ne durumda, temel problemler var mı, çözüm önerileri nelerdir, her türlü tedbiri alarak çalışmalarımızı yapıyoruz. Konuya hakimiz, oluşturduğumuz kurul ile Tokat il genelinde çiftçimizin karşılaşabileceği sorunları takip ediyoruz. Çiftçimize her konuda gerekli kolaylık gösterilecek. Tarımsal ve hayvansal üretim sekteye uğramayacak.” dedi.

Tarımsal ve Hayvansal Üretim Sekteye Uğramayacak

Çiftçinin, üreticinin, toprağın, üretimin dostuyuz diyerek sözlerine devam eden Vali Dr. Ozan Balcı “İşi ayrıntısı ile önemsiyoruz. Bir taraftan koronavirüs ile mücadele ederken, bir taraftan da bu mücadelenin tarımsal ve hayvansal üretimimizi, sevk zincirini, tedarik zincirini sekteye uğratmaması için alınacak ve alınması gereken bütün tedbirleri görüşüyoruz, tedbirlerimizi alıyoruz. Derdi dert ediniyoruz. Çiftçilerimiz üreticilerimiz müsterih olsunlar. Sistemi kurduk, 7 gün 24 saat esasına göre kurmuş olduğumuz kurul Tokat genelinde halkımızın hizmetinde.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı sözlerini şöyle sürdürdü “Salgınla ilgili tedbirlerimizi alırken koronadan kaynaklı çeşitli etkilerin tarımsal hayvansal üretim üzerinde olumsuz etkilerinin olmaması ya da olması muhtemel etkilerin alınacak tedbirlerle bertaraf edilmesi yönünde tedbirlerimizi alarak çalışmalarımıza hız verdik.

Çiftçimiz, üreticimiz rahat olsunlar. Bizler konuya hakimiz. Çiftçinin dostuyuz. Tokat Tarım Memleketi. Çiftçimizi seviyoruz, sorunların üstesinden elbirliği içerisinde geleceğiz.” diyerek sözlerini noktaladı.

Vali Dr. Ozan Balcı, kurulacak sistemi önemsediğini belirterek kurulda görev alan herkese teşekkür etti.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu