fbpx
TokatTokat'dan Güncel Haberler

TDP’Lİ AKGÜN: BİZ BU TOPRAĞIN ÖZÜ, TARIMIN DA SÖZCÜSÜYÜZ

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, “Türkiye Değişim Partisi; ülkemizin yeşeren umududur. Ülkemiz bir tarım ülkesidir. Tarımın cefakar çalışanları çiftçilerimizdir. Çiftçiler göz bebeğimizdir. Üreticiler alın terinin karşılığını alamamaktadır. Tarım kalkınmanın temelidir” dedi.

TDP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün bir dizi ziyaretler için Ankara’dan karayolu ile Tokat’ta geldi. Genel Başkan Yardımcısı esnaf ziyaretleri ve STK ziyaretleri öncesi basın mesupları ile bir araya gelerek gündem değerlendirmesinde bulundu. Özel bir cafede düzenlenen basın toplantısında konuşma yapan TDP Tokat İl Başkanı Feyyaz Yılmaz, “09 Nisan 2021 tarihinde Sayın Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül tarafından, Türkiye Değişim Partisi Tokat teşkilatının kurulması için şahsıma Türkiye Değişim Partisi Tokat İl Başkanlığı görevi şahsıma verilmiştir. 09 Nisan tarihinde görevi almamdan bu güne kadar, 3 ilçe, merkez ilçe ve il teşkilatımızı kurduk. En kısa sürede ise 11 ilçemizde parti teşlilat yapılanmasını ise yapacağız. Temmuz ayı içerisinde ise Sayın Genel Bakanımızın katılımlarıyla İl kongremizi gerçekleştireceğiz. Ağustos ayı içerisinde ise yapılacak olan büyük kurultayımıza Tokat olarak hazırız. Bugün bir dizi ziyaretler için ilimize teşrif eden hemşehrimiz Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün’e de teşekkür ederim. Gündem değerlendirmesi için sözü kendisine bırakıyorum” dedi.

TDP iktidarında; ekilmeyen, biçilmeyen bir tek arazi kalmayacağını ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Akgün, “TDP iktidarında; ekilmeyen, biçilmeyen bir tek arazi kalmayacak tarımı, çok güçlü biçimde teşvik edeceğiz. Her bölgede kooperatifler oluşturulup ürünlerin en iyi şekilde değerlendirilmesi sağlanacaktır. Yerli tohumculuk özendirilecektir, tarımsal üretimimiz arttırılarak sanayimizle taçlandırılacaktır. Tarım girdi fiyatları çiftçimizin belini kırmaktadır bu girdi maliyetlerinin en aza indirilmesi sağlanacaktır.Mücevherat KDV oranı %0’dır lüks yatlara verilen yakıt ÖTV’si en alt seviyededir fakat ekmekten, ilaçtan KDV alınmaktadır. Otoyola köprülere alım garantisi veriyorsak, tarıma da %100 alım garantisi vereceğiz. Çiftçi alamıyor, yem pahalı, çiftçi ekemiyor, tohum pahalı ve çiftçi süremiyor, mazot pahalı çiftçimiz ürettiğinden kazanamıyor.
Tarım girdileri mazot gübre ilaç, alet edevat gibi çiftçimize destek verilerek tedarikleri sağlanacaktır. Bu planlama ve desteklerle hem üretici hem de tüketici mutlu olacaktır” diye konuştu.

Konuşmasının devamında ise Akgün şöyle konuştu: Şuan için anket yaptırmadık, anketi kurultayımızdan sonra yaptıracağız. Ancak şuanda ana muhalefetin ve iktidarın yaptığı anketleri görüyoruz. O anketlerde bile yüzde 1,8 ile yüzde 4,5 arasında bir oy oranımız çıkıyor. Bu anketleri diğer siyasi partilerin yaptırdığını düşündüğümüzde tabiî ki bizi yüzde 7-8’lerde göstermeyecekler. Bizi dipte gösterme çabaları olsa da biz sahada görüyoruz ki en koyu partililer bile lanet okuyor. Esnafları geçtik STK’lar bile kan ağlıyor. 20 milyon genç oy kullanacak. Ortalama yüzde 25 kararsız seçmen var. Biz hiçbir partinin yüzde 1-2’sine talip değiliz. Biz kararsız seçmenleri alacağız ve iktidar olacağız. Biz A partilisinin de B partilisinin de oyuna talibiz. Beşin birine değil beşin beşine talibiz. İttifaklar halk ana muhalefete ve iktidara güvenmediği için kuruldu. İyi işler yaptıklarında oy oranlarının artması lazım. Söz sahibi olabilmek için, oy oranlarını koruyabilmek için yanlarına yüzde 0,1’lik partileri topluyorlar. Halk artık ne muhalefete ne iktidara oy vermek istemiyor. Bunun farkında oldukları için ittifaklar kurdular. Bugüne kadar birbiri ile kavga ettikleri partilerle oylarını aynı sandığa attılar. Sonuç; bir önceki dönemde aldıkları oyu ancak toparladılar. Biz şu anda hiçbir parti ile ittifak kurmayı düşünmüyoruz Biz kendi seçmenimizle sandığa gideceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sıradaki Haber
Kapalı
Başa dön tuşu