Samsun

Termeye Modern Pazar Yeri̇

Samsun’un Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, ihaleye çıkardıkları yeni ve modern kapalı pazar yerinin ilçenin ekonomisine ve gelişimine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Terme’nin kalbinde yer alan ve uzun yıllardır hizmet veren eski pazar yerinin yerini alacak modern ve fonksiyonel bir kapalı pazar yerinin inşa edileceğini duyurdu. Başkan Kılıç, “Mevcut pazar yeri, ne yazık ki şehir merkezindeki trafik için büyük bir sıkıntıydı. Yoğun kar yağışları ve geçtiğimiz yazın yaşanan sel felaketi, bu yapıyı artık kullanılamaz hale getirdi. Bu durum, uzmanlar tarafından yapılan iki ayrı inceleme ile de teyit edildi” dedi.

“Belediyenin ihalesi en yüksek projesi”

Eski pazar yerinin kullanılamayacak durumda olmasını Terme için fırsata dönüştürmek için harekete geçtiklerini belirten Başkan Kılıç, “Şimdi, Kocaman Caddesi’nin hemen yanında, Bulvar Yolu’nun üzerinde, herkesin rahatlıkla erişebileceği, müthiş bir pazar yeri inşa ediyoruz. Bu, Terme Belediyesi olarak gerçekleştireceğimiz en büyük projelerden biri olacak. Yaklaşık 5 dönüm kapalı alanı kapsayan bu proje, özellikle köy ürünleri satan kadınlarımız, analarımız, bacılarımız için de büyük bir kolaylık sağlayacak. Artık onlar yağmurda veya güneş altında ürünlerini satmak zorunda kalmayacak” ifadelerini kullandı.

“Büyük değer katacak”

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, önümüzdeki günlerde ihalesi gerçekleştirilecek yeni kapalı pazarın Terme’ye değer katacağını belirterek, “Bu yeni pazar yerimiz, aynı zamanda 350 araçlık geniş bir otoparka ve çeşitli ulaşım seçeneklerine sahip olacak. Çarşamba, Ünye ve diğer bölgelerden gelen vatandaşlarımız, şehir trafiğine girmeden rahatça pazar yerine ulaşabilecek. Bu proje, şehrimizin gelecek 50 yılını şekillendirecek ve ilçemize büyük bir değer katacak” diye konuştu.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu