TokatTokat'dan Güncel Haberler

TGF “30 AĞUSTOS BÜYÜK BİR ZAFERDİR”

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

30 Ağustos’un Türkiye’nin bağımsızlığı adına büyük bir zafer olduğunu belirten Karaca, Türk vatanını esir almak isteyenlerin bozguna uğratıldığı kutlu bir günün 99. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Şartlar ne olursa olsun Türk milletinin bağımsızlığından vazgeçmediğini belirten Karaca, “30 Ağustos 1922 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları Türk milletine reva görülen esareti reddederek tarihimizin şanlı zaferlerine yenisini eklemiş ve Türk milletinin gücünü sınamaya çalışanlara tarihi bir ders vermiştir. 26 Ağustos’ta işgalcilere karşı başlatılan taarruz, Türk milletinin kararlılığının ve hür yaşama arzusunun kanıtı olmuştur. Bu zaferle Anadolu’nun ilelebet bir Türk yurdu olarak kalacağı tüm dünyaya haykırılmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi de şükranla anıyorum.” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu