fbpx
TokatTokat'dan Güncel Haberler

TGF GENEL BAŞKANI YILMAZ KARACA GEBZE’DEN SESLENDİ: “10 BİNİN ÜZERİNDE İŞSİZ BASIN EMEKÇİSİ VAR”

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Türkiye genelinde şu anda 10 binin üzerinde basın emekçisinin olduğunu söyledi.
Gebze Gazeteciler Cemiyeti’nin Gebze Atlı Spor Kulübü tesislerinde düzenlediği dayanışma gecesinde konuşan Genel Başkan Karaca, “Türkiye’de sorunlarıyla ilgilenilmeyen tek meslek kuruluşu ne yazık ki gazeteciler. Anadolu’da gazeteler kapanmaya devam ediyor. Sadece gazete, televizyon ve radyo sahipler değil çalışanlar da çok zor durumda. Şu anda 10 binin üzerinde işsiz basın emekçisi var. Çok sayıda basın emekçisi arkadaşımız asgari ücret bile alamıyor. Biz TGF olarak mücadelemizi sürdürüyoruz. Hem iktidar hem de muhalefet partileriyle görüşüyoruz. Siyasetçiler artık kendilerine gelmeli ve basının sorunlarının çözümüne ilişkin adımları atmalıdır” dedi.
Genel Başkan Karaca, 30 Ağustos Zafer Bayramını da kutlayarak, “Yüce Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerini şükranla anıyorum. Ne mutlu Türküm diyene” dedi.
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreter Yardımcısı Levent Altun ve Gebze Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Oğuz da yaptıkları konuşmada, dayanışma gecesine destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek, pandemi dolayısıyla ara verilen cemiyet faaliyetlerinin önümüzdeki süreçte devam edeceğini söylediler.
Kalabalık bir katılımın olduğu gecede yapılan çekilişlerle üyelere çeşitli hediyeler takdim edilirken, Levent Altun ve Ahmet Oğuz, TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca’ya bir teşekkür plaketi takdim etti.
Geceye Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler de katılırken, Çiler yaptığı konuşmada, basının her zaman yanında olduklarını ve desteklerinin devam edeceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sıradaki Haber
Kapalı
Başa dön tuşu