fbpx
TokatTokat'dan Güncel Haberler

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca Nevşehir’den seslendi: “Sesimizi duymuyorlar, eylem yapmalıyız”

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, teşkilat ziyaretleri kapsamında gittiği Nevşehir’de, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti üyeleriyle bir araya geldi. Genel Başkan Yılmaz Karaca burada yaptığı konuşmada, “1 Eylül’den bu yana Nevşehir ile birlikte 16 cemiyeti ziyaret ettik. Gittiğimiz her yerde Anadolu basınının yaşadığı sorunları dile getiriyoruz ancak sesimizi duyan yok. Artık bir eylem yapmamız kaçınılmaz hale geliyor” diye konuştu.
Genel Başkan Yılmaz Karaca konuşmasında, “Anadolu basını bitiyor. Özellikle pandemiden sonra gazetelerin, radyoların, televizyonların sorunları daha fazla arttı. Basın emekçilerinin birçoğu ne yazık ki asgari ücret bile alamıyor. Hep söylüyoruz; basına mutlaka destek paketi çıkarılmalı, basın çalışanlarına destek olunmalı. Biz yerel gazetelerin can çekiştiğini söylerken, üstüne üstlük tasarruf tedbirleri ile yerel basını yok etmek gibi bir çaba içerisine giriyorlar. Öte yandan, Basın kartı ile ilgili sorunlar da çok fazla. Basın kartını hak eden meslektaşlarımız kartlarını alabilmek için çok uzun süreler bekletiliyor, birçoğuna ise verilmiyor. Sorunlarımızı çözmesi gerekenler kılını bile kıpırdatmıyorlar. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı basının sorunlarından bihaber durumda. Biz sorunlarımızı anlatmak için randevu istiyoruz, randevu bile vermiyorlar” dedi.
Genel Başkan Yılmaz Karaca, internet medyası ile ilgili de büyük sıkıntıların yaşandığına dikkat çekerek, “Ancak nedense bir türlü meclisten bu konuyla ilgili yasa çıkmıyor” diye konuştu.
Teşkilat ziyaretleri kapsamında Türkiye’nin dört bir yanındaki cemiyet ziyaretlerini sürdüreceklerini kaydeden Genel Başkan Yılmaz Karaca, “Biz asla mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Sesimizi duyurmak için bir eylem yapmamız kaçınılmaz hale geliyor. Tüm teşkilatlarımız ve meslektaşlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde bunu yapmalıyız. Bizim sorunlarımıza bizden daha çok sahip çıkan olmaz. Meslektaşlarımıza da hep şunu söylüyoruz; sorunlarınıza sahip çıkın, birlik ve beraberlik içerisinde her platformda yaşadığınız sorunları dile getirin, baskı uygulayın” dedi.
Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve TGF Genel Sekreteri Bayram Ekici de yaptığı konuşmada, Anadolu basınının en büyük gücünün birlik ve beraberlikten geçtiğini belirterek, “Türkiye’nin en büyük basın meslek örgütü olan Türkiye Gazeteciler Federasyonu, gerek teşkilat ziyaretleriyle gerekse Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleştirdiği girişim ve çalışmalarıyla Anadolu basınının sesi olmaya devam etmektedir. Nevşehir olarak bu sesin ve gücün bir parçası olmaktan onur duyuyoruz. Bu mücadelemizi kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Vali ve Belediye Başkanına ziyaret

Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Genel Sekreter Bayram Ekici ve Genel Sekreter Yardımcısı Levent Altun’dan oluşan TGF heyeti ayrıca Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ve Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran’ı makamlarında ziyaret etti.
TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Vali İnci Sezer Becel ve Belediye Başkanı Mehmet Savran’a federasyonun çalışmaları hakkında bilgi verirken, Becel ve Savran da TGF heyetine başarılar diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu