Tokat

Togüde Öğretmenli̇ği̇n Dünü, Bugünü Ve Yarını Paneli̇ Düzenlendi̇

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla “Cumhuriyetin 100. Yılında Öğretmenliğin Dünü, Bugünü, Yarını” paneli düzenlendi.

15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonunda gerçekleşen panele Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mücahit Eğri, Prof. Dr. Rasim Koçyiğit, Rektör Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Şahin Sözen, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Şenocak, Genel Sekreter, Dekan yardımcıları, akademik ve idari personel ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. Panelde öğretim üyeleri Türkiye’de öğretmenlik mesleğinin tarihsel gelişimi, günümüzde öğretmenlik ve dijital çağda öğretmen olmak konularında detaylı bilgileri dinleyicilere aktardılar.

“24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en samimi duygularımla kutluyorum”

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz yapmış olduğu konuşmada, Öğretmenlerin önemini belirterek “Cumhuriyetimizin 100’üncü gurur yılında Türkiye’mizin Yeni Yüzyıl’ına mimarlık edecek olan; eğitim ve öğretimdeki değerli katkıları ve özverili çalışmaları dolayısıyla tüm öğretmenlerimizin ve öğretmen adayı öğrencilerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en samimi duygularımla kutluyorum” dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu