TokatTokat'dan Spor Haberleri

TOKAT AKADEMİSPOR BASKETBOLDA DOLU DİZGİN

Tokat Akademispor Basketbol Takımı Sivas’ta düzenlenen U14, Erzurum’da düzenlenen U18 ve Giresun’da düzenlenen U16 Bölge şampiyonalarında da büyük başarıya imza atarak Anadolu Şampiyonalarına katılmaya hak kazandı.

Tokat Akademispor Basketbol Kulübü basketbolda doludizgin. U14, U16 ve U18 yaş kategorilerinde il müsabakalarında şampiyon olan, Kahraman Ataman, Osman Eşigül, Muhsin Fırtına ve Çağatay Fikri Vural’ın antrenörlüklerini yaptığı Tokat Akademispor Basketbol Takımı Sivas’ta düzenlenen U14, Erzurum’da düzenlenen U18 ve Giresun’da düzenlenen U16 Bölge şampiyonalarında da büyük başarıya imza atarak Anadolu Şampiyonalarına katılmaya hak kazandı.

Tokat Akademispor Basketbol Takımı Baş Antrenörü Kahraman Ataman yaptığı açıklamada, “Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen ve alt yapı faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen bölge şampiyonalarında ilimiz adına büyük başarılara imza attık. Uzun senelerdir Tokat’ımızda basketbolun gelişmesi için mücadele ettik ve bunun meyvesini bu sezon bölge şampiyonalarında gruplardan çıkarak aldık. Tabi Sayın Valimiz Dr. Ozan Balcı ve Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Cemil Çağlar’ın desteklerini unutmamamız gerekir. Özellikle Valimiz Dr. Ozan Balcı’nın Spor Tokat Projesi ile yetenekli ve başarılı sporcuları keşfederek takımımıza kazandırdık. Valimize ve Gençlik ve Spor İl Müdürümüze desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

U14 takımımız 14-18 Mart 2022 Afyon’da U16 takımız 29 Mart 2 Nisan 2022 Tekirdağ ve U18 takımımız 12-16 Nisan 2022 Malatya’da yapılacak olan Anadolu Şampiyonası (Türkiye Şampiyonası Yarı Final) müsabakalarına katılarak ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Tekrar destek olan herkese şahsım ve antrenör arkadaşlarım çok teşekkür ediyorum” dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu