fbpx
TokatTokat'dan Güncel Haberler

TOKAT MİLLETVEKİLLERİNDEN KÜLTÜR VE TURİZM BAKANINA ZİYARET

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tokat Milletvekili Av. Özlem Zengin,  Ak Parti Tokat Milletvekili Av. Yusuf Beyazıt ve Ak Parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Tokat’ın Kültür ve Turizm yatırımlarının ve tanıtımının değerlendirildiği görüşmede Milletvekillerimiz Sayın Bakanı Tokat’a davet etti.

Milletvekillerimiz ziyaret hakkında yaptıkları açıklamada şu sözlere yer verdi;

‘TBMM Genel Kurulunda ülkemizin 2022 Yılı Merkezi Yönetim bütçesini görüşürken bir yandan da Tokat’ımızla ilgili yatırımları ve projeleri takip etmeye devam ediyoruz. Bu bağlamda Tokat Milletvekilleri olarak Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy ile bir görüşme gerçekleştirdik.

Tarih ve turizm kenti Tokat’ımızın devam eden ve planlanan yatırımlarını görüştük. 900 adımda 900 yılı yaşatan şehrimizin, her biri cazibe merkezi olan ilçelerimizin tanıtımı ve turizm sektöründen yeterli payı almasına yönelik projelerimizi değerlendirdik. İnanıyoruz ki adeta bir açık hava müzesi olan Tokat’ımız önümüzdeki dönemde turizm sektörünün parlayan yıldızlarından biri olacaktır. Sayın Bakanımızı Tokat’ımıza; Anadolu’nun saklı tarihini yerinde görmeye davet ederken, görüşmede gündeme getirdiğimiz konulara gösterdiği ilgiden dolayı kendisine teşekkür ediyor, ziyaretimizin Tokat için hayırlı olmasını diliyoruz.’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu