fbpx
Amasya'dan Güncel HaberlerCemal İncesoyluerÇorum'dan Güncel HaberlerKastamonu'dan Güncel HaberlerKöşe YazılarıSamsun'dan Güncel HaberlerTokatTokat'dan Güncel Haberler

TOKATLI BAKANIN TEMPOSU

Perşembe günü yeni atanan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.
Bakan Özer’in yoğunluk ve temposunu zaten biliyorduk. Yine de, bu buluşma için kayınbiraderi TOSİAD Genel Başkanı Av. Süleyman Kaya’yı kıramadığının farkındayım.

Ziyarete, TOSİAD yönetimi, İcra Kurulu Üyeleri Cahit Açıkkapı ile Salih Tanrıverdi ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca ile Genel Sayman Derya Akbıyık ile bendeniz katıldım. Ziyaret boyunca herşey of the record kapsamına alınmıştı. Sayın Bakan geleceğe yönelik güzel şeyler söyledi, önemli projelerin ipuçlarını verdi.

Zaten Bakan Mahmut Özer ismi, değişim ve dönüşümle birlikte anılıyor. Bütün bunlara şahit olmamız elbette, değerli dostum TOSİAD Başkanı Av. Süleyman Kaya sayesinde olmuştur.
Aslında, Milli Eğitim Bakanı sayın Mahmut Özer’i daha yakından tanımak için İş’te Tokat dergisinde kapsamlı bir çalışma yapmamız elzem olmuştur. Av. Süleyman Kaya’nın riyasetinde sayın bakanın kariyer hayatını, yaptığı işler, hayata geçirdiği projeler olmak üzere önemli veriler elde ettik. Bir Tokatlı olarak gurur duyacağımız bir bakan portre ve biyografisini yayınlayacağız.

Bakan Özer’in bakan yardımcısı olarak göreve geldiğinde Tokat’a neler kazandırdığının da bir dökümünü ortaya koyarak istifadenize sunacağız. Sayısalcı bir bakanın doğal olarak rasyonalist çizgisini de net olarak görüyoruz. Retorik ve sloganlardan ziyade, zamanın ruhuna uygun, artık dilimize pelesenk olmaya başlamış Z kuşağının öncelik ve taleplerini dikkate olan adımlar atmış/atan bir bakan fotoğrafı, elbette bütün ülkenin ihtiyacı olan değişimlerinde habercisidir.

Sayın bakanı ziyaretimizde, TOSİAD’ın yanısıra Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca ile Genel Sayman ve Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık’ta vardı. Bakan Prof. Dr. Mahmut Özer’in Zonguldak Üniversitesinde rektör iken Derya Başkanla tanışıklığı vardı. Bakanımız, soru almadı ama kafamızdaki soruları da cevapladı. Bu ziyaretten anladığım, Milli Eğitim’de köklü değişiklikler olacak, radikal adımlar atılacak, dünyayla entegreyi sağlayacak reformist değişikliklere şahit olacağız.

Daha fazlası ne diye soracak olursanız, hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

 

Başa dön tuşu