Tokat

Tokatlı Gençlerden Almusa Nefes Aldıran Temi̇zli̇k Seferberli̇ği̇

Tokat’ta 6 ay önce Vali Numan Hatipoğlu’nun öncülüğünde başlatılan “Temiz Tokat” projesine Almus Kaymakamlığı destek verdi.

Toplumsal farkındalığı ve çevre bilincini gençlere aşılamak adına “Almus’ta Bahar Temizliği” projesi kapsamında gençler çevre temizliği için kolları sıvadı. “Temiz Tokat” projesi kapsamında ilçede yapılan etkinliğe Almus Kaymakamı Emre Çömen başta olmak üzere kurum müdürleri, vatandaşlar ve gençler katıldı. İlçeyi karış karış gezen gençler, doğaya rahat nefes aldırmak için çevre temizliği yaptı.

“Atıkların doğada yok olması mümkün değil”

Aralıklarla ilçe merkezi ve köylerde temizlik yaptıklarını söyleyen Kaymakam Çömen, “Ziyaretçi sayısının çokluğunu ve arazinin genişliğini düşündüğünüz zaman temizliğin ne kadar zor olduğunu hepiniz takdir edersiniz. En güzel temizlik aslında hiç kirletmemek. Burada doğa yürüyüşü yapanlar, arazi araçlarıyla tura katılanlar, tarlasına bahçesine gidenlere kadar herkesin çevreyle ilgili duyarlı olması gerekiyor. Çünkü bu atıkların doğada yok olması çok mümkün değil, ilçemizde yaşayan ve ziyaret amaçlı gelen tüm vatandaşlarımızı yeşili ve mavisiyle doğal güzelliğe sahip Almus’umuzu daha temiz tutmaya davet ediyoruz” dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu