Tokat

Tokatlı Kadınlara Güzelli̇k Eği̇ti̇mi̇

Tokat Belediyesi tarafından açılan Gülbahar Hatun Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi’nde, Cilt Bakım ve Epilasyon Kursu meslek eğitimi veriyor. Kursa katılan 25 kursiyer aldıkları eğitimlerin ardından hem kendi işletmelerini açma imkânı buluyor hem de başka işletmede çalışma fırsatı bulmuş olacak.

Kurs, sabah ve öğleden sonra olmak üzere günde iki grup halinde toplam 25 kursiyere meslek eğitimi sağlıyor. Katılımcılar, aldıkları eğitimlerin ardından kendi işletmelerini açma veya başka işletmelerde çalışma imkânına sahip oluyor. Kursiyerler, meslek edinmek ve işletme merkezi açmak amacıyla bu programa başvuruyor. Tokat Belediyesi’nin sunduğu bu güzellik uzmanlığı merkezinde, cilt bakımı, lazer epilasyon, iğneli epilasyon ve kaş eğitimleri gibi çeşitli konularda eğitim alıyorlar. Verilen eğitimlerin kalitesi ve çeşitliliği sayesinde, katılımcılar mesleklerinde uzmanlaşıyor ve iş hayatında başarıyla ilerleme fırsatı buluyor.

Kurs hakkında bilgi veren Cilt Bakım ve Epilasyon Kursu öğreticisi İdil Çelikel, “Cilt Bakım ve Epilasyon üzerine kurs veriyoruz. 25 kursiyerimizle sabah ve öğleden sonra olmak üzere 2 grup halinde eğitim veriyoruz. Kursiyerlerimiz meslek ediniyorlar. Burada kendi işletmelerini açabilme ve başka yerlerde de çalışabilme imkânı sağlıyoruz” dedi.

Aldıkları eğitimler sayesinde mesleklerinde uzmanlaşan ve kendi iş yerlerini açma fırsatı bulan katılımcılar, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve merkez yetkililerine teşekkür etti.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu