fbpx
Tokat Siyaset Haberleri

TOKATTAN DSP GENEL BAŞKAN ADAYI OLAN ALPAY: “BÜYÜMEK İÇİN DEĞİŞİM ŞART” DEDİ

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Adayı Gazeteci Hüseyin Alpay, yurt gezisi kapsamında ziyaretlerine devam ediyor. Alpay son olarak İzmir programında, Karşıyaka, Seferihisar ve Çiğli ilçelerindeki partilileriyle buluştu. İzmir’deki gazeteleri de ziyaret eden Hüseyin Alpay, Ege Telgraf TV’nin canlı yayın konuğu oldu.

İstanbul’daki programının ardından sırasıyla Gebze, Kocaeli, Kartepe, Yalova, Bursa, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve İzmir’de bir dizi ziyaret ve etkinliklere katılan DSP Genel Başkan Adayı Hüseyin Alpay’a, partililerin gösterdiği ilgi dikkatlerden kaçmadı. Yurt gezisinde gördüğü ilgi dolayısıyla yazılı bir açıklama yayımlayan Genel Başkan Adayı Alpay, “Partimize gönül vermiş herkesin tek umudu var: O da DSP’nin yeniden eski günlerine dönmesi. Bunu birlikte başaracağımıza söz veriyorum.” dedi.

“GELİŞİM İÇİN DEĞİŞİM ŞART”

10 günlük gezi programının ardından İzmir’e gelen Alpay,  İzmir’in kendi yaşamında da özel bir yeri olduğuna vurgu yaparak, “Her zamanki naifliği ve güzelliğiyle bizleri bağrına basan İzmir’imize, vefakar partililerimize ve sevenlerimize şükranlarımı sunuyorum. DSP, Türk siyasetindeki kadim yerini mutlaka alacak, yeniden Türkiye’nin natif partisi olacak. Partimizin gelişmesi için değişim şarttır. Kongremizde yaşayacağımız değişimle küllerimizden yeniden doğacağız” ifadelerini kullandı.
29 Kasım’da Adana ve Mersin’de de partilileriyle buluşacaklarını kaydeden Alpay, Mersin’deki Hosta Otel’in toplantı salonunda bir konuşma yapacağını kaydetti.

Başa dön tuşu