Çorum Siyaset Haberleri

TOPLU TAŞIMAYA TEKLİF VEREN YOK!

Geçtiğimiz gün, Çorum Belediyesinde Toplu Taşıma İhalesi gerçekleştirildi. Belediye tarafından oluşturulan ihale komisyonunun gerçekleştirdiği ihaleye mevcut şirket olan Çorum Ulaş A.Ş. dahil hiçbir firmadan teklif gelmemesi şaşkınlık yarattı.

Ağustos ayı itibariyle 10 yıl süresince Çorum’un mevcut hatlarının işletilmesi şeklinde belirlenen ihale geçtiğimiz aylarda da yapılmış, ama teklif veren olmamıştı. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Çorum Ulaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Arap Ballı, “Evimize ekmek parası götürmekte zorlanıyoruz.  Yolcuların 3’te birini ücretsiz taşıyoruz ama taşıdığımız ücretsiz yolcuların paralarını da alamıyoruz. Şartlar ağır ve biz iyileştirme bekliyoruz. Ücretsiz yolcular için destek istiyoruz. Belediye personelinden biniş başı para verilmesini istiyoruz. Belediyeye ödeyeceğimiz aylık ödemede de indirim istiyoruz” şeklinde konuştu.

Çorum Belediyesi ve Çorum Ulaş A.Ş. arasında yaşanan bu sorunun çözülmesi konusunda Belediye ile görüşmeler yapılması için girişimlerde bulunulduğu belirtiliyor.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu