Çorum Sağlık Haberleri

TOPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZİNDEN PİKNİK ETKİNLİĞİ

Çorum bünyesinde ağır ruhsal bozukluğa sahip bireylere hizmet veren TRSM, etkinliklerine bir yenisini daha ekledi

Şizofreni ve Bipolar Bozukluğa sahip bireylerin psikososyal rehabilitasyonu konusunda diğer illerdeki TRSM’lerle yarışan Çorum Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, yıl boyunca birlikte çeşitli kurs ve etkinliklere katılan hastalarıyla birlikte piknik organizasyonu düzenledi.

Bahabey Çamlığı olarak bilinen piknik alanında gerçekleşen etkinliğe İl Sağlık Müdürü Uzm Dr. Ömer Sobacı ve Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mesut Sezikli de katıldı.

Eğlenceli bir ortamda gerçekleşen ve katılan herkesin güzel vakit geçirdiği gözlenen etkinlikte söz alan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi M. Emrah Karadere; “Şizofreni toplumumuzda sık görülen yeti yitimi yapan ve malesef yanlış damgalanan ruh sağlığı hastalıklarındandır. Bizlerin ve yakınlarımızın da her zaman başına gelebilecek bu hastalığa karşı farkındalığı artırmak, damgalanmayı azaltmak ve aynı toplumda birlikte yaşayabileceğimizi göstermek için TRSM olarak bu tip sosyal faaliyetler düzenliyoruz. Tüm şizofreni, bipolar tanılı hastalarımızı ve hasta yakınlarını Toplum Ruh Sağlığı Merkezimize bekliyoruz. Hakkımızda daha detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız 0530 343 4 123 no’lu telefondan bize ulaşabilir.” dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu