fbpx
TokatTokat'dan Güncel Haberler

TOSİAD heyeti Anıtkabir’de

TOKATLI Sanayici, Yönetici ve İş İnsanları Derneği (TOSİAD) Genel Başkanı Av. Süleyman Kaya, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti.

TOSİAD Genel Başkanı Kaya, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti. Mozoleye çiçek bırakan Kaya ve beraberindekiler saygı duruşunda bulundu. Törenin ardından Kaya ve beraberindeki Anıtkabir önünde hatıra fotoğrafı çekindi. Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Kaya, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:
“Cumhuriyetimizin banisi, Milli Mücadelemizin Başkomutanı Başbuğ Gazi Mustafa Kemal Atatürk; 2023 yılında kurduğunuz Türkiye Cumhuriyetinin 100’üncü yılını idrak etmiş olacağız. Emanetiniz cumhuriyet ve peşinden demokrasi kapısı, bizlere Milli İradenin ne demek olduğunu gösteren vizyonunuzdur. Bunu en değerli kazanım olarak yaşadığımız bu coğrafya da kutsal varlık olarak kabul ediyor ve koruyoruz.
Ebedi Başbuğ Atatürk; her dönem ve her zaman zatıalinizin her konuda haklı tespit ve işaretinize tanıklık ediyoruz. Engin öngörünüz, kurduğunuz Türkiye Cumhuriyetinde kutup yıldızı gibi rehberimizdir. Bundan yüzyıl önce ifade ettiğiniz retorikleriniz ve kızıl elma hedefleriniz, bizlere yol haritası olmaktadır. İşaret ettiğiniz her alanda, cennet vatanımızın bekası ve muasır medeniyet ülküsü uğrunda çalışacağımızı bilmenizi isterim.
Huzurunuzda minnet ve şükran duyguları içerisinde TOSİAD heyeti olarak ta’zimle selamlar, söylediğiniz üzere; Ne mutlu Türküm diyene veciz sözünüzle saygı ve hürmetlerimizi manevi huzurunuza arz ed erim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sıradaki Haber
Kapalı
Başa dön tuşu