Cemal İncesoyluerKöşe YazılarıTokatTokat'dan Güncel Haberler

TSO, EKREM ER VE MEDYA

Son iki aydır Tokat’ın başat gündemi TSO seçimleriydi. 5 Kasım da gerçekleşen seçimde, 9 Komiteden 25 Meclis Üyesi belirlendi. Buna göre Erol Can’ın sarı listesi 12, Ali Çelik’in beyaz listesi 8 ve Sami Ülkü’nün kırmızı listesi 5 üyeden oluşan TSO’nun parçalı bulutlu 25 meclis üyesi tamamlandı.

5 Kasımdan 12 Kasım’a kadar taktik savaşları, hamleler ve politik manevralar sürdü. İlkin Ali Çelik ile Sami Ülkü arasında bir koalisyon olduğuna dair kamuoyuna ilan yapıldı. Bu koalisyonun normal olduğuna dair görüşümü paylaşmıştım. “Etik” olup olmadığına dair bir takım tartışmalar oldu. Şimdi de, Erol Can ve grubunun hamlesi sorgulanarak, “etik” olup olmadığı tartışılıyor. Önceki koalisyona nasıl ki normal dediysem, sarı grubun bu taktiksel hamlesini de normal karşılıyorum. Çünkü, TSO’daki aritmetik tablo ortadadır. TSO üyeleri hiç kimseye bir kahır ekseriyetle yönetim yetkisi vermedi. Uzlaşın, anlaşın, asgari müşterekte ve ortak akılda bir araya gelin dedi. Dr. Ali Çelik’in başkanlığında ki yönetimine, 25 kişilik Meclis Üyesinin ancak 8 üyesini verdi. Yani, mevcut TSO iktidarına karşı, 25 üyenin 17’si hayır dedi.

Sarı Grubun Lideri Erol Can, bir hamle yaparak, beyaz listeden meclis üyesi seçilen Fatih Gökdere’ye başkan sen ol, yönetim bizden olsun teklifiyle, beyaz ve kırmızı grubun anlaşmasını boşa çıkardı. Bütün bunlar, toplum tarafından yakinen takip edildi. TSO’nun Meclis Başkanlığına seçilen Emin Yılar, bu makamı hak eden bir isim olarak hafızalara kazındı. Doğru bir ismin doğru bir makama seçilmesi demek, Tokat’ın kazanması demektir.

Bu seçim, sosyal medyanın, basının ve algı faktörünün başrol aldığı bir seçim oldu. Ali Bey, medya konusunu pek ciddiye almadı. Bu Ali Çelik’in en büyük yanılgısıydı. Tokat Medya ve sosyal mecra konusunda Kırmızı Grubun Lideri Ahmet Sami Ülkü çok yakın çalıştı, yerel medya ile sık sık biraraya geldi. Ve bunun faydasını da katbe kat gördü. Bir kez daha anlaşıldı ki, yerel medya seçimlerde hala en önemli unsur olma özelliğini koruyor.

Bir gerçek daha ortaya çıktı, kurumsal danışmanlık. Gerek Tokat Ticaret Borsasının, gerekse TSO seçiminde basın danışmanlık hizmeti veren gazeteci Dursun Ekrem Er, farkını ortaya koyarak, danışmanlık hizmeti verdiği kişileri başarıya taşıyan etkenlerden biri oldu. Her iki seçimde de gazeteci Ekrem Er’in profesyonel yaklaşımını ve vizyoner bakışını görebilirsiniz. Dursun Ekrem Er, Tokat Gazeteciler Cemiyetinde kesintisiz 7 yıldır yönetim kademesinde görev almış arkadaşımızdır. Öneri ve katkılarıyla TGC’de ki faaliyetlerimiz de önemli bir yere sahiptir.

Nitekim, Tokat Ticaret Borsası seçimlerinde Başkan Lütfi Bora’nın basın danışmanlığını üstlendi, sonuç başarıdır. TSO’da Sarı Grubun Lideri Erol Can’ın basın danışmanlığını üstlendi ve 12 meclis üyesiyle bu başarıyı taçlandırdı. Gazeteci Dursun Ekrem Er’in kurumsal basın danışmanlığı da başarılı çalışmalara imza atmasıyla geçmiştir. Basın Bürolarında meslektaşlarımızın görev yapmaları çok önemlidir. Mesela, Tokat Valiliğin de Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Gülay Kartal, gazeteciliğin sahasından gelen, gazetenin mürekkep kokusunu bilen bir kardeşimizdir. Bulunduğu bu noktada Gülay Kartalı çok başarılı buluyorum.

Gazeteci Dursun Ekrem Er, bu seçim sürecinde salt basın danışmanı değil, aynı zamanda strateji danışmanı olarak görev yaptığını biliyorum. Hakkı teslim adına ifade etmek isterim ki, gerek Borsa gerekse TSO seçimlerinde Gazeteci Dursun Ekrem Er’in çok önemli katkısı ve emeği vardır ve asla inkar edilemez.

TSO’nun yeni başkanı Fatih Gökdere ve yönetimini, bilhassa değerli dostum TSO Meclis Başkanı Emin Yılar ve gazeteci arkadaşım Dursun Ekrem Er’i tebrik ediyor, Tokat’ımıza ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Başa dön tuşu