fbpx
TokatTokat'dan Güncel Haberler

TSO YÖNTEMİNDEN DESTEK ZİYARETİ

TSO Başkanı Fatih Gökdere, Meclis Başkanı Emin Yılar ve yönetimi Medical Park Hastanesi yönetimini ziyaret ederek yazılı bir basın açıklaması yayınladılar. Açıklamada şu ifadelere dikkat çekildi,

“İlimizde faaliyet gösteren Özel Medikal Park Hastanesinde, 2022 yılının Temmuz ayı içerisinde vuku bulan, kamuoyuna yansıyan görüntülerde, hastanenin yoğun bakım servisinde görevli çalışanlarca, hiçbir surette tasvip edilmeyecek şekilde bir hastaya kötü muamele edildiği tespit edilmiştir. Bunun üzerine, Bakanlığımız nezdinde açılan soruşturma gereğince, hastanemizin faaliyetlerine geçici süreyle durdurma kararı verildiği kamuoyuna duyurulmuştur. Bu bağlamda; öncelikle Sayın Bakanımızın ve yetkililerin kamu vicdanı adına bu olaya karşı göstermiş oldukları duyarlılığa müteşekkir olduğumuzu beyan ediyor, bir daha hiçbir sağlık kuruluşunda böyle üzücü bir olayın yaşanmamasını diliyoruz.
Ancak; olayın hemen akabinde hastamıza kötü muamelede bulunan şahısların, hastane yönetimi tarafından iş akitleri sonlandırılmış olup, bir daha sağlık sektöründe görev almaları engellenmiştir. Bu itibarla; ilgili yönetim tarafından konuya ilişkin gerekli işlemlerin yapıldığı görülmektedir. Bakanlığımızca alınan bu karar; şehrimizin tek özel hastanesi konumunda olan ve halihazırda tedavisi devam eden hastalarla birlikte, randevu tarihini bekleyen birçok insanımızın mağduriyetine sebep olmuştur. Yaklaşık 350 kişinin istihdam edildiği ve şehrimize katma değer sağlama yönüyle de önemli bir işletme olan hastanemizin faaliyetlerinin durdurulması kararının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini düşünmekteyiz. Suçun şahsiliği ilkesinden hareketle yapılan bu yanlışın kuruma mal edilmemesi gerekmektedir.
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı olarak, Bakanlığımızın bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyor, sağ duyulu karar vermesini ve kamu vicdanını bütünüyle rahatlatacak bir karar almasını temenni ediyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu