fbpx
Çorum GündemiÇorum'dan Güncel Haberler

TÜGVA ÇORUM İL TEŞKİLATI TÜRKİYE 2’CİSİ OLDU!.. 

TÜGVA’nın Çorum 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı Turgut Özal iş merkezinde  yapıldı. Genel Kurulda tekrar güven tazeleyen Enes Kayabaşı, Çorum İl başkanı oldu…  Kur’an’ı Kerim Tilaveti ve istiklal marşı ile başlayan Olağan Genel Kurula; Çorum  Milletvekili ve Ak parti MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum Belediye Başkanı Dr.  Halil İbrahim Aşgın, Ak Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatçı, TÜGVA Genel Başkan  Yardımcısı Mahmut Talha Sağlıklı, TÜGVA Karadeniz Bölge Sorumlusu Enes Seba, STK  temsilcileri, basın mensupları, öğrenciler ile TÜGVA üyeleri katıldı.  

Genel kurulda konuşma yapan Kayabaşı “Sayın vekilim, sayın belediye başkanım,  sayın il başkanım, hanımefendiler, beyefendiler, teşkilatımızın değerli mensupları, TÜGVA 3.  Olağan İl Genel Kurulumuza hoş geldiniz sefa getirdiniz. Bizleri huzurunda buluşturan  mutlak hüküm sahibi Rabbimize sonsuz kere hamd olsun. Vakfımızın bünyesinde 2 sene il  teşkilat koordinatörlüğü, 2 sene il temsilciliği görevleri üstlenmenin ayrı bir gururu ve  heyecanı içerisindeyiz.  

2 sene önce göreve geldiğimiz ilk gün omuzlardaki yükün ne kadar ağır olduğunun  bilincindeyiz ve ona göre hareket edeceğiz. Bu doğrultuda belirli bir irade, azim, gayret,  mücadele ortaya koyduk. Taşın altına elimizi değil, gövdemizi koymaktan bir adım geri  durmadık. Genç neslin, Çorum’daki kardeşlerimizin ihyası ve inşası için canla, başla seferber  olduk, olacağız inşallah. Bundan sonraki süreçte de hiçbir beklenti içerisinde olmadan, bizlere  verilen görev ve sorumlulukların bilincinde olmaktan sadece ve sadece hedefe odaklanarak  çalışcağız ve işimizi yapacağız. Hakkın ve adaletin timsali bir gençlik yetiştirme azminde  olacağız. Mücadelemiz nefsimiz için değil, neslimiz, kardeşlerimiz içindir…  

Hiç kimsenin endişesi ve şüphesi olmasın, söylediklerimizi başaracak imana da  iradeye de, heyecana da sahibiz Elhamdülillah. Ye’se kapılmayacağız. Tüm kardeşlerimiz için  çalışmayı kendimize şeref payesi sayacağız. Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle  dikleşmeden dik durarak, hedeflerimize kararlı ve emin adımlarla ilerleyeceğiz inşallah. 

Bu vesileyle tüm yol arkadaşlarıma kardeşlerime hassaten teşekkür ediyorum. Rabbim  birliğimizi daim etsin inşallah. Sözlerimi bu duygu ve düşüncelerle sonlandırırken TÜGVA 3.  Olağan İl Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Hepinizi  Allah’a emanet ediyorum. Kalın sağlıcakla..” diyerek sözlerini tamamladı.  

Program yeni yönetim kurlu üyelerine rozet takdimi ve toplu fotoğraf çekilmesi  ardından sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu