TokatTokat'dan Güncel Haberler

TURHAL BELEDİYESİ PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK MERKEZİ AÇILDI

Tokat’ın Turhal ilçe Belediyesi tarafından bölgede bir ilk olma özelliği taşıyan, vatandaşlara ücretsiz hizmet verecek olan Psikolojik Danışmanlık Merkezi açıldı.

Hizmet vermeye başlayan merkezde depresyon, aile içi iletişim problemleri, çocukluk korkuları, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, ebeveynlik davranışları, çocuklarda kardeş kıskançlığı, ergenlik dönemi problemleri gibi rahatsızlık oluşturan durumların çözümlenebilmesi için Turhal Belediyesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi, vatandaşlara ücretsiz destek veriyor.

Aile Danışma Merkezi’nde uzman psikiyatr tarafından ‘Bireysel Danışmanlık, Evlilik ve Aile Danışmanlığı, Çocuk Danışmanlığı, Ergen Danışmanlığı, Yetişkin Danışmanlığı’ konularında danışmanlık hizmeti veriliyor. Yapılan görüşmeler sonrasında psikolojik tedavi ya da psikiyatrik müdahale gereksinimi olan vatandaşlar ilgili hastanelere yönlendiriliyor. Maddi durumu elverişsiz olan vatandaşlara yine belediye tarafından destek sağlanıyor.

Psikolojik Danışmanlık Merkezini ziyaret eden Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler; “Bölgemizde bir ilk olan belediyemiz bünyesinde vatandaşlarımıza ücretsiz bir şekilde hizmet verecek olan Psikolojik Danışmanlık Merkezimiz hizmete açıldı. Pandemi süreciyle karşı karşıya kaldığımız sıkıntılı süreçlerde sizlerin her türlü sağlığı bizim için büyük önem taşımaktadır. İşte böylesi bir dönemden hep beraber geçtiğimiz vatandaşlarımıza destek olmak için, yalnız olmadığınızı hatırlatmak için yeni açmış olduğumuz merkezimizde psikolojik danışmanlık hizmeti veriyoruz. Turhallı vatandaşlarımızın hiç çekinmeden başvurabilecekleri ve tamamen ücretsiz olan hizmetimiz ile vatandaşlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.’’dedi.

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu