TokatTokat'dan Güncel Haberler

TURHAL KADIN KOOPERATİFİ GÜÇLENİYOR

Tokat Turhal’da belediyenin destekleriyle kurularak faaliyetine başlayan Turhal Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ni ziyaret eden Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, “Kadın kooperatifimiz hem Turhallı hanımların istihdamı konusunda şehrimize bir gelişme kazandıracak hem de Turhal’da üretilen kaliteli ürünlerle birlikte ülke genelinde Turhal’ın isminin bir marka olarak anılmasını sağlayacak” dedi.

Editör-Taner Yeşilsu

Turhal Belediyesi’nin destekleriyle kurulan Turhal Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ni Belediye Başkanı İlker Bekler ziyaret etti.

İSTİHDAM VE TANITIM NOKTASINDA KOOPERATİFİMİZ ÖNEMLİ BİR MİSYON ÜSTLENECEK

Üretilen ürünleri ve üretim yerlerini inceleyerek bilgi alan Başkan Bekler kurulan kadın kooperatifinin Turhallı kadınlar ve Turhal için önemli olduğunu ifade ederek, “Turhal Belediyesi olarak verdiğimiz desteklerle faaliyetlerine hızla başlayan kadın kooperatifimizin kaliteli ürünlerini bu kadar hızlı bir şekilde ortaya koyması gerçekten çok güzel bir gelişme. Kadın kooperatifimiz hem Turhallı hanımların istihdamı konusunda şehrimize bir gelişme kazandıracak hem de Turhal’da üretilen kaliteli ürünlerle birlikte ülke genelinde Turhal’ın isminin bir marka olarak anılmasını sağlayacak. Bizde bundan sonra kooperatifin büyümesi ve gelişmesi için her türlü desteği vererek bu işin destekçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

SAĞLIKLI VE KALİTELİ ÜRÜNLER ÜRETİLİYOR

Kadın kooperatifinin ürettiği ürünlerin çeşitliliği ve Turhal’ın yöresel ürünlerini de ülke genelinde tanıtımı açısından önemli olduğunu söyleyen Başkan Bekler, “Kooperatifimiz şehrimizde üretilen domates biber gibi ürünlerden üretilen salça menemen gibi konservelik ürünlerin yanında çeşitli meyvelerden üretilen reçeller marmelatlar ve turşularla sağlıklı ve çok çeşitli ürün yelpazesine sahip. Yaşadığımız bu dönemde insanlar her ürünün kalitelisine doğalına ulaşmak istiyor. Özellikle ben herkesin özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin severek tükettiği ama sağlıklı olmayan cips yerine kooperatifimizde üretilen mandalina, elma portakal cipslerinin ailelerin dikkatini çekeceğini düşünüyorum. ’dedi.

Devam eden çalışmaların ardından kadın kooperatifinde üretilen ürünler, kooperatifinin üretim tesisinde Turhal Belediyesinin sosyal tesislerinde ve dijital pazarlama sitelerinde satışa başlanacak.

 

 

 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu