TokatTokat'dan Güncel Haberler

TURHAL’DA ŞİDDETLİ YAĞIŞ NEDENİYLE SU BASKINLARI YAŞANDI

Tokat’ın Turhal İlçesi’nde akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağış hayatı olumsuz yönde etkilerken, evlerin giriş ve birinci katlarını su bastı. Turhal Belediye Başkanı Erdem Ural,  yaşanan su baskınlarına karşı mücadele ettiklerini belirterek, “İtfaiye ve Su Kanalizasyon ekiplerimiz vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için canla başla çalışıyorlar” dedi.

Editör-Taner Yeşilsu

Turhal’da akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağışlar, bölge sakinlerini olumsuz etkiledi. Yağmur nedeniyle evlerini su basan vatandaşların imdadına Turhal Belediyesi İtfaiye ekipleri yetişti. İtfaiye ekipleri, ev girişlerinde biriken suları pompalar marifetiyle tahliye ederken, Su Kanalizasyon ekipleri de yağmur suyu hatlarında oluşan sorunları gidermek için çalışmalarını sürdürüyor.

Turhal Belediye Başkanı Erdem Ural, ekiplerle birlikte sahada yer alarak, vatandaşların yaşadığı sorunları yakından takip etti. Başkan Ural, Yoğun yağışlar sonucunda oluşan su baskınlarıyla mücadele ettiklerini belirterek, “İtfaiye ve Su Kanalizasyon ekiplerimiz şuan baskın yaşanan bölgelerde vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için çalışmalarına devam ediyorlar.  Herkesin güvenliği ve konforu için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu