fbpx
Çorum Gündemi

Türkiye Gençlik Vakfın’dan Kaybedeni Olmayan Yarışma

Türkiye Gençlik Vakfı’nın düzenlemiş olduğu Kitap Kurdu Yarışması Çorum’da 11 okul’da 2000’e yakın ortaokullu öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bu yıl 5.’si gerçekleştirilen projede ortaokullu 5-6. sınıf ve 7-8. sınıf öğrencileri için iki ayrı kitap okuma listesi belirlenmişti. Yavuz Bahadıroğlu, Alphonse Daudet, Selcen Yüksel Arvas ve Jules Verne gibi birçok yazarın kitaplarını okuyan gençler için heyecanlı maratonun sonuna gelindi.
Necip Fazıl Kısakürek’in “Yeni bir görüş ve duyuş mimarisinin toprak üstünde sarayını kuracak tek vasıta kitaptır” sözünden ilham alınarak hazırlanan projeye, Çorumda  2000’ e yakın genç katılım sağladı.
Yarışma sonucu dereceye giren öğrencilere hem Türkiye Çapında Hem Çorum düzeyinde çeşitli ödüller bekliyor.
Türkiye Gençlik Vakfı Çorum İl Temsilcisi Enes Kayabaşı ”kitap kurdu yarışmasına ilgi gösteren genç kardeşlerimizi
yürekten tebrik ediyorum. Bu sene daha büyük bir çoşku ve katılım ile Yazılı Sınavımızı gerçekleştirdik. Yarışmamız Çorum Merkez’deki  okulların yanı sıra
eş zamanlı olarak ilçelerimizde’ de icra edildi. İnanıyorum ki yarışmaya katılan her genç heybesine yeni bilgiler kattı.
Bu vesileyle Yarışmaya destek sağlayan Çorum Belediye Başkanımız Sn.Halil İbrahim Aşgın beye ,Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Okul Müdürlüklerimize ve Türkiye Gençlik Vakfımıza gönül veren tüm kardeşlerimize  teşekkür ediyorum.
Türkiye Gençlik Vakfı Çorum İl Temsilciliği olarak genç kardeşlerimizle yeni projelerimizi buluşturmaya devam edeceğiz.’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu