TokatTokat Kültür & Sanat Haberleri

TÜRKÜLERLE AŞIK VEYSEL ANILDI

Turhal Çare Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Engelliler Haftası çerçevesinde Ünlü Yazar Sinan Yağmur eşliğinde “Türkülerle Aşık Veysel” anma gecesi düzenledi.

Editör-Taner Yeşilsu

Milli Eğitim Bakanlığı Dilimizin Zenginlikleri Projesi Kapsamında, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Turhal Çare Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından ünlü yazar Sinan Yağmur’un katılımıyla ve anlatımıyla “Türkülerle Aşık Veysel Anma Gecesi” düzenledi. Geceye Turhal Belediye Başkanı Erdem Ural, ilçe Milli Eğitim Müdürü Ali Taştan, Turhal Müftüsü Ali Erbaş ve birçok davetli katıldı.

AŞIK VEYSEL TÜRK TOPLUMUNUN GÖNLÜNDE TAHT KURMUŞTUR

Gecenin açılış konuşmasını yapan Turhal Çare Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Burcu Uygur Yeşilnacar “Değerli ortağım kurucu müdürümüz Sayın Dursun Şahin’le birlikte, güzel bir farkındalık etkinliği gerçekleştirmek istedik, farkındalık adı üstünde bilinçlenmek demek. Bizlerin de amacı özel gereksinimli bireyleri anlayan bilinçli bir toplum oluşturmak, hep birlikte huzur ve mutluluk içinde yaşamaktır. Ülkemizde engel denilince akla gelen ilk isimlerden biri Aşık Veysel’dir. O vatan, millet ve toprak sevgisiyle Türk toplumunun gönlüne taht kurmuştur. Bugün değerli yazarımız Sinan Yağmur anlatımı ve türküler ile onu anacağız” dedi.

PROGRAM GECEYE KATILANLARIN GÖNLÜNDE TAHT KURDU

Program yazar Sinan Yağmur’un içten anlatımı ile geçen gece herkesin beğenisini kazandı ve duygusal anlar yaşandı. Gece sonunda Belediye Başkanı Erdem Ural ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Taştan yazar Sinan Yağmur’a plaket takdim ederek, geceyi düzenleyen Çare Özel Eğitim kurumlarına teşekkürlerini sundu ve Turhal’a katkılarından ötürü teşekkür ettiler.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu