fbpx
TokatTokat'dan Güncel Haberler

ÜLKÜ’NÜN BASIN BULUŞMASI

İşadamı Sami Ülkü, Tokat basını ile iftarda bir araya geldi.

Tokatlı İşadamı Sami Ülkü, hem ticari faaliyetlerinde hem de kamu yararına yöneticilik yaptığı dönemlerde Tokat Medyası ile ilişkilerini güçlü tutan birisi olarak dikkat çekiyor. Tokatspor Başkanlığı ve Ticaret ve Sanayi Odası adaylığı öncesinde ve sonrasında basın ile diyaloğunu her zaman üst düzeyde ve sıcak olan İşadamı Ülkü, bu Ramazan Ayında da Tokat Medyası ile bir araya geldi.

Birlikte yapılan iftar sonrasında bir konuşma yapan İşadamı Ülkü, “Basınımızın çok güzide mensupları. Bugün buraya gelip iftar yemeğimize katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Gördüğüm kadarıyla basınımızın büyük bölümü olarak buradayız. Beni onurlandırdınız. Çok teşekkür ediyorum tekrardan. Bugünkü iftarımızın herhangi bir sebebi yok. Sadece ve sadece bir araya gelmek için düzenledik. Çünkü biz zaman zaman bu toplumda bir yerlerde olduk, bir yerlerde olmaya çalıştık, yönetici olduk, aday olduk. Ve burada sizlerle birlikte güzel günlerimiz oldu. Gerek spor alanında gerek geçen dönemki ticaret ve sanayi odası seçimlerinde hep birlikteydik. Bunun için beraber olalım, istişare edelim, sohbet edelim, birbirimizi anlayalım, dinleyelim istedik” diye konuştu.

ÖZDİLEK: “HER ZAMAN YANINIZDA YER ALACAĞIZ”

Programa katılan gazeteciler adına konuşmalar da gerçekleştirildi. İlk konuşmayı yapan isim Küresel Gazeteciler Konseyi Başkanı Kemal Özdilek oldu. Özdilek: “Bu akşam dolayısıyla ben de Smai Ülkü’ye teşekkür etmek istiyorum. Kendisi memleketimizin yetiştirdiği, gerek spor alanında gerek ticaret alanında en önemli insanlardan bir tanesi. Yani bu nazik daveti de gerçekten bizi onurlandırdı. Ben hepiniz adına teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte, yani basın kuruluşları olarak sizle beraber geçmiş dönemde spor hayatınızda ve iş hayatınızda olduğu gibi, sonrasındaki çalışmalarınızda da yine en büyük destekçiniz olarak her zaman için yanınızda yer alacağız. Çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İNCESOYLUER: “ÖNEMLİ ÖLÇÜDE OY ALMIŞTI”

Programda konuşan isimlerden birisi de Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal İncesoyluer oldu. Başkan İncesoyluer konuşmasında bir önceki TSO seçimlerini hatırlatarak Sami Ülkü’nün önemli ölçüde oy aldığını söyledi ve kamuoyunun Ülkü’nün TSO adaylığını ve başkanlığını beklediğini söyledi. İncesoyluer konuşmasında: “Sami Ülkü, bir cesaret, bir vizyon kavramlarını içinde barındıran bir isim olarak ortaya çıkıyor. Tokat dışındaki başarıları ayrı ama, kendisi Tokat’ta dönüşünde Tokatspor ile başlayan ve başarılı başkanlığıyla Tokatspor’u önemli yerlere taşıyan bir isimdir. Bunun peşinden ticaret ve sanayi odasına aday olmuştur. Önemli ölçüde de iyi oy almıştır. Tokatlılar tekrar Sami Ülkü’nün Tokat Ticaret ve Sanayi Odasında adaylığını hatta başkanlığını bekliyor. Bunu da herkes adına ifade etmek isterim” ifadelerini kullandı.

ALPAY: ÜLKÜ KARŞILIĞI OLAN BİR İSİMDİR

Gecede görüşlerini ifade eden bir başka Gazeteci ise Hüseyin Alpay oldu. Alpay: “Sami Ülkü ismi Tokat’ta karşılığı olan, gerek ticarette gerek STK’lar nezdinde, gerekse Tokatspor’un tarihinde önemli bir yere sahip bir isimdir. Sami Bey’in Tokat için taşıdığı anlam, Tokat siyaseti, Tokat STK’ları, Tokat’ın spor hayatı ve iş dünyası anlamında çok önem arz etmektedir. Bizleri bugün Tokat basını olarak davet ediyor olmasından dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Kendisinin ticareti ve Tokat’ı çok iyi tanıyor olmasının memleketimiz için büyük bir kazanç olduğunu düşünüyorum. Olur da TSO başkanlığında bir adaylık süreci yaşanırsa bunun da memleketimiz için büyük bir kazanç olduğunu altını çizerek ifade etmek istiyorum. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu