EğitimKültür & Sanat

ÜNLÜ YAZAR SİNAN YAĞMUR İLİMİZDE OKURLARIYLA BULUŞTU

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin eşi Azime Çiftçi’nin daveti üzerine "Söyleşi ve İmza Gününe" katılmak için ilimize gelen yazar Sinan Yağmur, Devlet Tiyatro Salonunda okurlarıyla buluştu.

Söyleşi Azime Çiftçi, İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Çoban, okul idarecileri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Çorum’da olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Yazar Sinan Yağmur ise: ” Vali Çiftçi ve eşi Azime Çiftçi Hanımefendinin daveti üzerine öğrencilerle yazar buluşması, okurlarıyla yazar buluşmasındayız. Öğrencilerimize, gençlerimize kitap okumayı sevdirmek amaçlı sosyokültürel bir etkinlik için kıymetli valimizin misafiri olarak Çorum’a geldik. Burada olmaktan büyük bir haz aldım.Bugün buradaki bu buluşmada emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Devlet Tiyatro salonunda gerçekleşen söyleşide yazar Sinan Yağmur, yazar olmaya nasıl karar verdiğini ve yazmaya nasıl başladığını anlatarak kitapları hakkında bilgi verdi. Yağmur, öğrencilere kendilerini doğru anlatmak ve insan ilişkilerinde sağlıklı diyalog kurabilmek için bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu. Aynı zamanda hayat hikâyesinden kesitler anlatan ünlü yazar, öğrencilerin sorularını yanıtladı. Söyleşisine zaman zaman sahneye çağırdığı öğrencileri de ortak eden Sinan Yağmur, etkinliği öğrencilerle yaptığı soru cevap bölümüyle tamamladı. Yazar Sinan Yağmur bugün Buhara Kültür Merkezi ve Atatürk Anadolu Lisesinde okurları ile bir araya gelecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler