fbpx
Çorum'dan Güncel Haberler

ÜRETİCİLER İLE BULUŞTULAR

Çorum Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Sarı, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya, Mecitözü Ziraat Odası Başkanı Satılmış Köse ve Mecitözü Süt Üreticileri Birliği Başkanı Metin Ayvaz’ dan oluşan heyet ile birlikte Mecitözü’ne çıkartma yaptı.

Mecitözü Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda üreticilerle buluşan Sarı üreticilerin görüş, öneri ve şikâyetlerini dinleyerek, hayvancılık başta olmak üzere çeşitli konularda üreticilere bilgi verdi. Özellikle hayvancılığın geliştirilmesine yönelik yürütülen projeler hakkında konuşan Sarı; hayvancılığın geliştirilmesi için slaj paketleme ünitesinin kurulduğunu ve geçtiğimiz yıl üreticilerimizin hizmetine sunulduğunu dile getirerek, Şimdi yem bitkisi üretiminin arttırılması için çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Bu üretilen ürünleri üreticilerimiz kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri gibi damızlık birliğiyle sözleşme yaparak damızlık birliğine de satabilecekler. Bunun yanı sıra ot slaj makine alımı için de çalışmalarımız devam ediyor, bu makineleri de aldığımız zaman üreticilerimiz birinci ürün ot, fiğ gibi yem bitkilerini hasat ettikten sonra ekim sezonu geçirilmeden 2. Ürün mısır, ayçiçeği ve şeker pancarı gibi ürünler yetiştirebilecekler dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu