fbpx
Tokat Eğitim Haberleri

VALİ BALCI , EMEKLİ ÖĞRETMENLER İLE BİR ARAYA GELDİ

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamaları kapsamında düzenlenen programda emekli öğretmenlerle bir araya geldi.

Almus Öğretmenevi’nde gerçekleşen programda emekli öğretmenlerle bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, öğretmenlerin milletimizin yüz akı olduğunu belirterek her zaman destekçileri olacağını kaydetti. Vali Dr. Ozan Balcı, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayımladı. Vali Dr. Ozan Balcı, mesajında şunları kaydetti.
“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1928 yılında ‘Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ unvanını kabul ettiği 24 Kasım günü Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, “Öğretmenler! Yeni nesil, sizlerin eseri olacaktır.” sözüyle öğretmenlerimizin üstlendiği görev ve sorumlulukların önemine işaret ederek, öğretmenlerimize duyduğu güveni ifade etmiştir. Öğretmen, öğrettiğinden ziyade, yetiştiren, eğiten; öğrencisinin sahip olduğu cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen kişidir. Öğretmen, bilginin taşıyıcısı, memleketimizin ve milletimizin yüz akı, güçlü Türkiye’yi inşa edecek çocuklarımızı işleyen sanatkardır.
Eğitim bugün artık sadece kalkınmamızın ve gelişmemizin temel unsuru değil, aynı zamanda bir milletin dünya üzerindeki yerini de tayin eden stratejik bir değerdir. Bugün okul sıralarında oturan yavrularımız, geleceğin siyasetçileri, bürokratları, bilim adamları, sanatçıları olacak; geleceğin modern Türkiye’sini inşa edecek ve yöneteceklerdir. Aydın, ileri görüşlü, kendisiyle ve dünya ile barışık, çevresine duyarlı, değişime-gelişime açık, dünyayı kucaklamaya istekli nesiller eğitimcilerin eseridir. Bilimde, sanatta, kültürde her alanda çocuklarımızı yetiştirecek olan öğretmenlerimize verilecek destek ile çok önemli işler yapılacağına yürekten inanıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş ve görevi başında şehit olan öğretmenlerimizi rahmet, şükran ve minnetle yâd ediyor, fedakar bir şekilde görev yaparak emekli olmuş ve ülkemizin her köşesinde büyük bir özveriyle görevlerini ifa eden değerli öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü” nü kutluyor, sağlık, afiyet ve mutluluklar diliyorum.”

Başa dön tuşu