Amasya'dan Güncel HaberlerCemal İncesoyluerÇorum'dan Güncel HaberlerKastamonu'dan Güncel HaberlerKöşe YazılarıSamsun'dan Güncel HaberlerTokatTokat'dan Güncel Haberler

VALİ BALCI’YA ŞEREF DİPLOMASI…

Demek ki ince eleyip sık dokudular. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesinden bir arkadaş aradı. Haber, bilgi ve yazı istedi. Sonra kısa bir açıklama yaptı, telefonda. Bu kurumun çeşitli kategoride ödül dağıtımı olurmuş.

 

Belli kriterlere uyan bürokratlara ödül veriliyor,  TMOK tarafından. Elbette,  Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı’nın iş ve hizmet müktesebatı sadece Spor Tokat ile sınırlı değil. Fakat, başlı başına Spor Tokat dahi Vali Balcı’nın “Şeref Diploması” almasına yeterlidir. Vali Balcı 5 Kasım 2018 yılında Tokat’a atanmasını milat kabul edersek, 2 yıl içerisinde ortaya koyduğu iş ve katma değer hafızalarımızı zorlayacak cinsten. Bu hem nicelik hem de nitelik bakımından böyledir.

 

“Anlat anlat bulanda vermesin” darbı meselinde olduğu gibi, Vali Balcı’nın başarılarını gündeme getirirken, korkularımda beni yokluyor. Çünkü, artık salt Türkiye değil dünya global bir köy olmuştur. Bu sebeple, Vali Balcı’nın bu ilde hiç değilse 2 yıl daha kalmasını isteyenlerdenim.

 

Çekişme yerine uzlaşmayı inşa eden bir yönetim anlayışıyla, Tokat ve hinterlandında geniş bir perspektif ve vizyonla hizmet, çalışma, üretme odaklı bir çizgiyi sağladı. Hiç kimseyi ötelemedi ve ötekileştirmedi. Herkesi, becerisi ve bulunduğu konuma uygun çalışmaya yöneltti.

 

Kısır çekişmelerin, ucuz ayak oyunlarının ve birbirini şikayet eden, ihbar eden muhbirlere prim vermedi. Çalışmaya, hizmetin kalite ve hızına baktı. Bütün bunlar içinde bir takip, yerinde çözüm, sorunların tespiti sistemini kurdu. Kurum ve kuruluşların daha rantabl projelere odaklanmasını, bu konuda cesur kararlar alarak adeta taşın altına ilk kendi elini koydu. Riskler aldı, hep dürüst, şeffaf olduğu için de hiçbir korku ve kaygının rüzgarında savrulmadı.

 

Özetle, TMOK tarafından verilen “Şeref Diploması” ödülünü deyim yerindeyse bileğinin hakkıyla aldı. Vali Dr. Ozan Balcı için bir kusur bulmamız ve eleştirmemiz gerekiyorsa…

 

O bir işkolik… O bir Türkiye ve Tokat sevdalısı… O bir dürüstlük abidesi… O bir eylem adamı… O bir bahane üreten değil çözüm odaklı bürokrat… O bir cesur yürek… O bir vali…

Etiketler