fbpx
TokatTokat'dan Güncel Haberler

VALİ RECEP YAZICIOĞLU’NUN ADI EN’LERDE YAŞAYACAK

TOKATGÜNDEM- Yirmi yıldır geleneksel hale gelen Tokat Enleri Ödülleri, 21. Yılında Rahmetli Tokat Valisi Recep Yazıcıoğlu adına düzenleniyor.
İstanbul, Ankara ve Tokat ödül komisyonlarının da önerisiyle verilen kararı danışma kuruluda onayladı. Tokat Gündem gazetesi genel yayın yönetmeni Zekeriya Yılmaz yaptığı açıklamada, Türkiye’ye Devlet adamı modeli olan Rahmetli Valimizin unutulmaması ve yaptığı hizmetlerin ödüllendirilmesi anlamına gelecek olan bu davranışı Tokat kamuoyunda memnuniyetle karşılandı.
Bazı isimler vardır. Anlatılamaz, yaptıkları unutulamaz. Onları unutulamaz kılan aslında ürettikleri hizmet kadar Devlet adamlığı anlayışı ve Rol Model oluşlarıdır. Rahmetli Yazıcıoğlu yaptıkları ile Türkiye Valisi olmuştur. 14 Mayıs 1984 yılında Tokat’a gelen ve 31 Temmuz 1989 yılında Tokat’ta ayrılan Yazıcıoğlu Efsane dönemini Tokat’ta yaşamıştır. Bir devlet adamının en büyük ödülü halkın gönlünde hayırla anılmaktır. Ülke insanları arasında ayrım yapmadan adalet ile hükmetmek devlet adamı olmanın birinci şartıdır. Böyle bir ismin yirmi ki yıllık bir organizasyona adını vermesi kadar büyük bir iş yapılmış olamaz.
İstanbul, Ankara ve Tokat Komisyonlarımızın ve danışma kurulumuzun bu anlamlı kararı onaylamasıyla birlikte geriye bir konu kalıyor buda, Tokat Merkezde anlamlı bir organizasyon yapmak. Önümüzde bunun için yeterli bir zaman var. Hem yayın grubumuza yakışan hem de Rahmetli Valimiz Recep Yazıcıoğlu’nun adına iyi bir iş çıkarmak temel gayemiz olacaktır dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu