Çorum'dan Güncel Haberler

VALİLİKTEN BASIN AÇIKLAMASI

Çorum Valiliği, CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi ve Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar’ın yaptığı açıklamalara cevap verdi.

Valilikten yapılan açıklamada:

“09.10.2019 tarihinde ilimiz yerel basınında ve bazı internet sitelerinde çıkan haberlerde kamuoyunun yanlış bilgilendirildiği ve yönlendirildiği görülmüş, bu nedenle de basın açıklaması yapma gereği duyulmuştur.

Mecitözü İlçemiz okullarında hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ve destekleriyle yaptırılan çeşitli eğitim atölyelerinin açılışını gerçekleştirmek üzere Mecitözü Kaymakamlığımız tarafından tertiplenen açılış programına Sayın Valimiz davet edilmiş olup, Valimiz Sayın Mustafa ÇİFTÇİ’nin katılımları ile 08.10.2019 tarihinde açılış gerçekleştirilerek hayırsever vatandaşlarımıza plaket takdimi yapılmıştır. Haberlerde geçtiği gibi ziyaret Sayın Valimizin ilçe ziyareti programı olmayıp, ilçemiz eğitimine kazandırılan eğitim atölyelerinin açılışı için kaymakamlıkça tertiplenmiştir.

Sayın Valimizin ocak ayında yaptığı ilçe ziyareti programı kapsamında ise, Valimiz Sayın Mustafa ÇİFTÇİ, 24.01.2019 tarihinde Mecitözü ilçemizi ziyaret etmiş olup, gerçekleştirdiği ziyarette dönemin CHP Mecitözü Eski Belediye Başkanı Ünal YAVUZ programa davet edilmiş, Sayın Valimiz tarafından da makamında ziyaret edilerek kendisinden ilçe sorunları hakkında bilgi alınmış, akabindeki ilçe programında belediye başkanı da yer almıştır.

İlçelerimizde gerçekleştirilen tören, açılış vb. benzeri etkinliklerde, ilçe Belediye Başkanlarımız hem ev sahibi, hem de görevlidir. Ayrıca bir davete de gerek duyulmamalıdır. Dolayısıyla haberlerdeki programın katılımcılarının belirlenmesiyle ilgili her hangi bir kasıt ve art niyet yoktur. Söz konusu durumun haberleştirilmesini ve basına farklı yansıtılmasını iyi niyet çerçevesinde değerlendirmek mümkün değildir.

İl merkezi ve ilçelerimizde tüm kurum ve kuruluşların koordineli ve uyum içerisinde birlikte hareket etmeleri, birlik ve beraberliğin sürdürülmesi ve toplumsal barışın devamı en büyük arzu ve beklentimizdir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” denildi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu