fbpx
Çorum'dan Güncel Haberler

VATANDAŞ TEPKİLİ; “YOL ÇUKURLAR VE ÇÖKÜNTÜLERLE DOLU”

 

2018 yılında yapımı tamamlanan İskilip-Çankırı yolunun bazı bölümleri köstebek yuvasına döndü. Bazı bölümlerinde Çukurların oluştuğu yeni yapılan yolu kullanan sürücüler, “Yıllardır yolumuz yapılmadı diye isyan ettik. Yolumuzu yapıyormuş gibi hareket ettiler. Yeni yapılan asfalt…

İskilip-Çankırı yoluna vatandaş tepkisi
2018 yılında yapımı tamamlanan İskilip-Çankırı yolunun bazı bölümleri köstebek yuvasına döndü. Bazı bölümlerinde Çukurların oluştuğu yeni yapılan yolu kullanan sürücüler, “Yıllardır yolumuz yapılmadı diye isyan ettik. Yolumuzu yapıyormuş gibi hareket ettiler. Yeni yapılan asfalt yolda açılan çukurlar, burada işin ne kadar baştan savma ne kadar ucuz işçilik yapıldığını gösteriyor. Böyle yapacaklarsa hiç yapmasınlar. Daha kaç ay oldu çukurlar, yolun bazı bölümlerinde meydana gelen çökmeler bizi canımızdan bezdirdi” diye isyan ettiler.

Son yağışlarında etkisiyle çukurlar oluşan yolda ciddi kaza riskleri ile karşı karşıya kaldıklarını dile getiren vatandaşlar, Karayolundaki çukurlara düşmemek için zikzak çizdiklerini ve çoğu zamanda araçların oluşan bu çukurlara düştüğünü iddia etti.

“BÖYLE ASFALT OLMAZ”

“Böyle asfalt olmaz” diye tepki gösteren vatandaşlar, “Yol çukurlar ve çöküntülerle dolu. Yeni yapılan yolun böyle mi olması lazım? Milli servet heba oluyor. Bu paralar bizim cebimizden çıkıyor” diyerek tepkilerini dile getirdiler ve yetkililerin soruna çözüm bulmasını istediler.Vatandaşlar son olarak ”Çözüm bir işi yapmış olmak için yapmamak lazım.Doktor isek en iyi en doğru teşhisi koyarak yani doktorluğun hakkını vererek yapmalıyız. Temizlikçimiyiz yaptığımız işi layıkla özene özene yapmalıyız.
Velhasıl kelam yaptığımız işi Allah rızasını umarak yapmalıyız.Son olarak liyakat önemli işi ehline vermektir.”

 

Kaynak
Çorum Bayat facebook sosyal medya sayfası alıtısıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu